Hlavní navigace

Představujeme nového Roota a soutěžíme o ceny

31. 12. 2004
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Blíží se naše šesté narozeniny a vy, naši čtenáři, se už teď můžete těšit na zbrusu nového Roota - a nepůjde jen o hezký moderní kabátek, ale i o spoustu nových a unikátních funkcí. A aby vám těch pár týdnů do oficiálního představení rychleji uteklo, připravili jsme pro vás malou ochutnávku a soutěž o ceny.

V následujících lednových týdnech si představíme vždy jednu nebo dvě novinky, které nový Root přinese, a zároveň zveřejníme kousek screenshotu titulní strany, ze kterého můžete postupně složit celý nový vzhled a vyhrát tak zajímavé ceny. Neradujte se předčasně, vůbec nepůjde o jednoduchou záležitost a pro sestavení celého puzzle budete muset prokázat hodně umu a vynalézavosti. Tři nejúspěšnější získají tyto ceny:

1. cena

2. cena

3. cena

O vítězi rozhoduje rychlost – kdo pošle jako první celý screenshot, stane se vítězem. Ze soutěže jsou pochopitelně vyřazeni všichni zaměstnanci a spolupracovníci společnosti Internet Info a jejich rodinní příslušníci.


Partnerem soutěže je internetový obchod computer.cz

computer.cz


Kdy to vypukne?

Asi se teď ptáte, kdy že ten slavný den nastane, na kdy máte nastavit budíka a nastartovat prohlížeče. Záměrně ponecháváme termín trochu v mlze, protože, jak praví pan Murphy, „Zveřejnění jakéhokoliv termínu je zárukou, že se termín nedodrží.“ Ale určitě jde o týdny, nikoliv měsíce.

A teď už pojďme na představení první novinky.

Novinka č. 1 – design

Novinkou číslo jedna, kterou nikdo nepřehlédne, bude určitě design a kód. Ten stávající byl sice v době svého vzniku špičkou na českém Internetu, ale po šesti letech už patří přeci jen spíše do muzea. Dnešní trendy jsou jasné – žádné tabulky, striktní oddělení vzhledu od kódu, URL „chutnající“ vyhledáváčům atd. Prostě dnes frčí beztabulkové (X)HTML + CSS a ani my v tomto směru nezůstaneme pozadu.

Co se týká vlastního designu, tj. vzhledu, i tady se dočkáte velkých změn. Vyslyšeli jsme nářky některých čtenářů, že bílé písmo na černé se špatně čte, zvláště pokud jde o delší texty, a tak jsme Roota trochu zesvětlili. Nicméně jistou dávku „temnosti“ se nám snad povedlo zachovat, takže věříme, že pro většinu čtenářů půjde o změnu k lepšímu a ocení ji. Je nám jasné, že část čtenářů to možná ponese nelibě, ale pokrok se nedá zastavit. No a kdo světlou barvu pro čtení nepřekousne, může si napsat vlastní černý styl :).

Root se dočká i zbrusu nového loga, které opět vychází z původního, ale přidává k němu další grafický prvek, aby logo vypadalo opravdu jako logo a ne jako obyčejný nápis. Spatříte ho samozřejmě až na konci soutěže :)

Poslední otázkou ohledně designu, která určitě trápí tisíce čtenářů, je ta, zda na Rootu zůstane tajemný muž v brýlých. Odpověď je … Nechte se překvapit :) Můžu prozradit, že jsme hodně váhali, chvilku byl muž pryč, pak se zase vracel a mizel a vracel … Jak to nakonec dopadlo, uvidíte za pár týdnů.

Pokud jde o podporu v prohlížečích, bude Root samozřejmě plně funkční v moderních browserech dodržujících standardy. Díky poměrně specifickému složení čtenářů, kteří používají v drtivé většině moderní prohlížeče (Gecko based 63 %, Opera 8 %) si můžeme dovolit luxus jinde nebývalý – ignorovat drobné nedostatky v MSIE, protože jeho uživatelé jsou pro nás minorita :) Nicméně neznamená to, že by byl Root pro MSIE nečitelný, spíše si jeho uživatelé nevychutnají všechny vychytávky. Podporovány jsou samozřejmě i textové prohlížeče – Lynx, Links, eLinks ad.

cyber23

První část soutěžního puzzle

A teď už pojďme na první kolo naší soutěže. Tady je první dílek skládačky:

puzzle Root, část 1

A to je naposledy, kdy soutěžní obrázek vidíte takto v plné kráse, příští kolo už bude trochu těžší :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.