Doba se mění. Ve Svobodových mapách jsem strávil kus mládí. Je těžké přijmout, že dnes už je vlastně nepotřebujeme a mladší lidé už ani neví, že to existovalo. I na wikipedii je o nich naprostý prd, přestože to byl často používaný nástroj při návrhu logických obvodů.
Ale co, to je věčný cyklus. My jsme zase nevěděli, co je logaritmické pravítko.
Svobodovy i Karnaughovy mapy jsem se ucil a jednou jsem pomahal i s jejich cvicenim. Mozna jsem trilobit a neco mi uteklo, ale dokonce jsem za uplynule dva roky nekolikrat (4x...5x) Karnaughovu mapu pouzil, ne z machrovani, ale proste proto, ze jsem nemel poruce lepsi nastroj. Normalne pouzivam automaticke syntetizacni nastroje, ale kdyz mi slo o to vyladit kus asynchronniho stroje, musel jsem to delat rucne.
Ma nekdo z modernejsich frikulinu tip na lepsi pomucku (ocekaval bych SW), s kterou pujdou tyto veci na netrivialni urovni delat? Guglit umim, ze je par knihoven a softu na asynchronni logiku, to vim, urcite bude nasobny pocet nastroju na logickou optimalizaci, ale ocekaval bych spis radu od nekoho, kdo to rutinne a s uspechem pouziva, pokud vubec.
Na FELu se to ucit porad, v kontaktu jsem. S MFF v slabsim, ale tam se na automaty vzdycky divali trochu jinak. Dost bych se divil, kdyby pri MFF vznikla nejaka skupina zabyvajici se logickou optimalizaci nebo dokonce async stroji. Pokud jde o tu optimalizaci, to je asi svetove zavaznejsi problem, ale zda je nejaka algoritmicky zajimava mezera mezi NP-uplnym "resenim" a tim, co se bezne pouziva, nevim.
Zde máte špičky v oboru http://www.fit.vutbr.cz/research/groups/ca/flexag1.html.cs
a tady máte rovnou zajímavý program http://www.fit.vutbr.cz/research/prod/index.php.cs?id=381¬itle=1