Co tedy ve středu v pavilonu C uvidíte? Tak jako každá odborná konference, i Linux Hall bude mít těžiště svého programu v přednáškách a následných diskuzích.
Přednášející se budou rekrutovat z Českého sdružení uživatelů Linuxu (CZLUG), řady firem, které se tak či onak Linuxem zabývají (např. výrobci databází), neměla by samozřejmě chybět ani zřejmě jediná tuzemská „zcela“ linuxová firma – SuSE CR. Počítáme i s přednášejícími z českých linuxových serverů, čímž nemyslíme pouze Linuxworld, jehož participace na celé akci je jaksi evidentní, ale třeba i Root.cz.
Co se týče tématu vlastních přednášek, mělo by se jednat o návody a tipy na nasazení Linuxu jako serverové platformy v malé nebo střední firmě, stejně jako o popis lokalizace linuxových distribucí do češtiny. Zástupci Brailcomu by opět měli pohovořit o využití Linuxu pro nevidomé. Kromě vlastního Linuxu plánujeme i zařazení témat, která popisují zapojení Linuxu do heterogenního světa dnešní firemní infrastruktury, stejně jako technologie, které stojí nad jednotlivými operačními systémy. Řeč by měla být zejména o XML.
Protože o Linuxu dnes více lidí mluví a píše než ho reálně používá, je jasné, že se kolem celé platformy vytvořila řada mýtů a dezinformací. Pokusíme se některé z nich uvést na pravou míru. Zejména vztah free softwaru a věcí dostupných zdarma si jistě zaslouží podrobnější výklad.
Zkrátka, pokud jste navštívili loňský ročník, měli byste získat poměrně komplexní představu o tom, kam se za ten rok Linux posunul.
Nejaktuálnější informace o programu najdete na www.linuxworld.cz. Zbývá dodat, že Computerworld spolu BVV zajišťují v rámci Linux Hall středeční program. Středa ovšem samozřejmě není jediným invexovým dnem a Linux Hall poběží i ve dnech dalších. V pondělí a v úterý se vše odehraje v režii firmy Inprise/Borland, čtvrtek pak pod svá křídla vzala SuSE CR.
Pokud máte ohledně programu nějaké speciální přání či připomínku, je vám k dispozici diskuzní fórum pod článkem.