Hlavní navigace

Přijďte na Linux Hall!

27. 9. 2000
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Druhý ročník konference Linux Hall se uskuteční ve středu 11. října, tedy první invexový den, kdy bude tato výstava otevřena pro širokou veřejnost. Pořadateli jsou stejně jako loni BVV a Computerworld.

Co tedy ve středu v pavilonu C uvidíte? Tak jako každá odborná konference, i Linux Hall bude mít těžiště svého programu v přednáškách a následných diskuzích.

Přednášející se budou rekrutovat z Českého sdružení uživatelů Linuxu (CZLUG), řady firem, které se tak či onak Linuxem zabývají (např. výrobci databází), neměla by samozřejmě chybět ani zřejmě jediná tuzemská „zcela“ linuxová firma – SuSE CR. Počítáme i s přednášejícími z českých linuxových serverů, čímž nemyslíme pouze Linuxworld, jehož participace na celé akci je jaksi evidentní, ale třeba i Root.cz.

Co se týče tématu vlastních přednášek, mělo by se jednat o návody a tipy na nasazení Linuxu jako serverové platformy v malé nebo střední firmě, stejně jako o popis lokalizace linuxových distribucí do češtiny. Zástupci Brailcomu by opět měli pohovořit o využití Linuxu pro nevidomé. Kromě vlastního Linuxu plánujeme i zařazení témat, která popisují zapojení Linuxu do heterogenního světa dnešní firemní infrastruktury, stejně jako technologie, které stojí nad jednotlivými operačními systémy. Řeč by měla být zejména o XML.

Protože o Linuxu dnes více lidí mluví a píše než ho reálně používá, je jasné, že se kolem celé platformy vytvořila řada mýtů a dezinformací. Pokusíme se některé z nich uvést na pravou míru. Zejména vztah free softwaru a věcí dostupných zdarma si jistě zaslouží podrobnější výklad.

Zkrátka, pokud jste navštívili loňský ročník, měli byste získat poměrně komplexní představu o tom, kam se za ten rok Linux posunul.

ICTZ23

Nejaktuálnější informace o programu najdete na www.linuxworld.cz. Zbývá dodat, že Computerworld spolu BVV zajišťují v rámci Linux Hall středeční program. Středa ovšem samozřejmě není jediným invexovým dnem a Linux Hall poběží i ve dnech dalších. V pondělí a v úterý se vše odehraje v režii firmy Inprise/Borland, čtvrtek pak pod svá křídla vzala SuSE CR.

Pokud máte ohledně programu nějaké speciální přání či připomínku, je vám k dispozici diskuzní fórum pod článkem.

Autor článku