Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Prostředí pro starší počítač s nedostatkem paměti od JKL - Ten článek mi připomíná mého bratra - je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 12. 2011 9:38

  JKL (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz

  Ten článek mi připomíná mého bratra - je neustále bez peněz a na mizině, místo toho, aby se soustředil na nějaké výdělečné projekty, tak svoji energii věnuje na problémy právě toho typu "jak na plečce z roku 1001 př.Kr., kterou dostal od známého, aby ji vyhodil cestou dolů do popelnice rozjet činnost XY".

  Já v osobním životě i v podnikání vše řeším tak, že pokud je pro mě výhodnější zaplatit o pár peněz víc než se něčím dlouho zaobírat, tak to prostě zaplatím, protože je to jednodušší a v konečném důsledku I LEVNĚJŠÍ!

  Dotyčnému bych poradil, ať si nechá poskládat normální PC, kde bude mít nějaký slušný CPU, slušnou grafiku, minimálně 4 GB RAM a 1 TB HDD - zaplatí za to cca 10 000 Kč, ale už mu to umožní dělat naprosto vše - nejen web a hudbu, ale i filmy v HD, hrát nějaké hry, používat grafický software atd. Na nic nebude muset využívat "speciální fičurky", ale vše může užívat standardně.

  Osobně řešení v tom článku nesnáším, protože jak něco takového vidím, mám před očima bratra! Přitom technicky vzato on je daleko schopnější a šikovnější než já, jenom svoji šikovnost hází do kanálu podobnými aktivitami...

  Je to stejné jako když někdo "chce ušetřit" a tak nekupuje brambory v obchodě, ale sám si je vypěstuje na zahradě a pak si spočítá, že UŠETŘIL za rok 2000 Kč.
  Jenže už si neuvědomuje a nepočítá, že kdyby se místo nípání v bramborách věnoval něčemu jinému a výdělečnému (třeba jenom "pitomé" práci přesčas a oněch cca 500 hodin času měl placeno jenom 100 Kč na hodinu, tak by si vydělal 50 000 Kč!!

 • 1. 12. 2011 9:58

  Jaromír Vojtaj

  Obecně je to rada sice hezká a pravdivá, má ale jedno ale. Jak chceš poradit dotyčnému, když už má nakoupeno? Říct mu, že je moula a že to měl udělat jinak? To sice můžeš, ale nevím, jak by se na to klient tvářil...

 • 1. 12. 2011 10:19

  Ja (neregistrovaný) ---.uran.prg.mynet.cz

  Jenže on je daleko schopnější a šikovnější právě proto, že má v povaze se zajímat jak věci fungují a učit se a dělat i věci, které nevedou k okamžitému zisku, nebo jsou dokonce prodělečné.

 • 1. 12. 2011 10:20

  Linux (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Urcite zajimavy postreh, ale: v teto neo-komunisticko-kapitalisticke dobe, jaka vladne v CR, kdyz neni prace (pro obycejne lidi, neprogramatory apod.), pada tve logicke uvazovani prave na tomhle.
  Mozna, kdybys brachovi nasel praci, kde by tech pomyslnych '50 k' vydelal, neztracel cas trivialnejsimi vecmi.
  Kdyz je ale clovek bez prace, nebo na 1 misto se hlasi 150 lidi a porad dostavas odmitave odpovedi :O, pak to pro mnohe zacina byt na (sebe)vrazdu ! :-|
  Tehdy relax na zahradce v podobe brambor, je mozna na miste... ;-)

 • 1. 12. 2011 12:05

  SB (neregistrovaný) ---.bnsoft.cz

  Ten článek nemusí být jen o šetření na nesprávném místě, ale taky o nalezení střídmých prostředí pro ty, kterým přestává vyhovovat molochovatění nejrozšířenějších prostředí, která spoléhají na to, že uživatel bude donekonečna a zbytečně kupovat rychlejší a větší počítače.

 • 1. 12. 2011 13:45

  ES (neregistrovaný) 78.80.224.---

  > Je to stejné jako když někdo "chce ušetřit" a tak nekupuje brambory v obchodě,
  > ale sám si je vypěstuje na zahradě a pak si spočítá, že UŠETŘIL za rok 2000 Kč.
  > Jenže už si neuvědomuje a nepočítá, že kdyby se místo nípání v bramborách
  > věnoval něčemu jinému a výdělečnému (třeba jenom "pitomé" práci přesčas a
  > oněch cca 500 hodin času měl placeno jenom 100 Kč na hodinu, tak by si vydělal
  > 50 000 Kč!!

  Zapominate na to ze se vsechno tohle da delat jako konicek ve volnem case.
  V zadnem pripade nejde makat a makat a prepocitavat vsechno na penize.....
  Ja v IT jedu cely zivot a ve svem volnem case napriklad stipu drevo na ohen,
  pestuju stromy...... a na jaro mam naplanovano vykopat 25kubiku nadrz na vodu.
  Reknete ze drevo koupim japka taky a nadrz mi vykope bagr....
  Blbost ja to beru jako naprosty relax. Proc by nemel nekdo jako konicek PC?

 • 2. 12. 2011 0:25

  nii (neregistrovaný) ---.southprague.net

  A napadlo Vás někdy, že někoho může něco takového bavit, ať už se jedná o ty počítače, nebo o ty brambory? Navíc spousta lidí se na něčem takovém může hodně naučit, takže třeba pro spoustu studentů to může být přínosnější než ten supervýhodný nový nadupaný stroj skoro zadarmo.

 • 4. 12. 2011 11:46

  jdsulin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  nj, jasne bratr je mozna extrem, ale tohle musis brat jako hobby. Navic ten pocit, kdyz si snis vlastnorucne vypestovanou bramboru je asi k nezaplaceni, navic, kdyz prijde fakt velka krize, tak ty umres hlady a bratr si vypestuje brambory ... nerikam, ze prijde, ale pro tyhle pripady je dulezite mit na svete lidi, kteri vi jak veci funguji ...