Taky jsem pred par dny presel z RH 7.3 na Debiana a i pres nektere vyhody nejsem vubec nadsen. S tou stabilitou (= starejma balickama) to trosku prehaneji.
Ve stable vetvi je naprikled pouze XFree86 4.1.x. Argument, ze muzu pouzit unstable vetev je sice pekny, ale to by musely byt aspon v ni nejake novejsi balicky (treba zrovna zminovana Xka jsou tam jen 4.2.x). IRC klient X-Chat je taky stary (porad mluvim o unstable), moje oblibene licq je pouze v unstable a jeho instalace by vyzadovala upgrade pulky systemu.
Aspon ze jsem nasel 'backported' XFree86 4.2.x a GNOME 2.2, aby i graficke rozhrani vypadalo k svetu.
Argument, ze si vsechno muzu prekompilovat? Ano, muzu, ale tim vlastne prijdu o vsechny vyhody onoho genialniho apt systemu.
Lpeni pouze na GPL software se mi taky nelibi (kde je Pine?).
A co me dorazilo. Konfiguruju temer vyhradne zasahy do textovych konfiguraku. U RedHatu jsem nemel problem, u Debianu jsem si hned u prvnich dvou konfiguraku, do kterych jsem chtel zasahnout, precetl v jejich hlavicce "needitovat, je generovamo z ...".
Tohle ma byt ta skvela distribuce? Ja vam ji, mili Debianiste, neberu, mame tu pravo vyberu, ale pro me asi fakt neni...
Ted stahuju Slackware 9.0. Po souborech, protoze uz jsem prisel na to, proc je cekani na oficialni ISO marne... :-)
Vcera jsem opustil ten hnusny RH8.0 a nainstalil Debian, ale kdyz jsem udelal upgrade ze stable na testing, tak mne to nejak rozhodilo fonty v KDE v programu Konzole. Vubec se v tech fontech v X potazmo KDE nevyznam, toz to budu muset nastudovat :-( Na druhem pocitaci mam RH7.3 a taky jsem s nim spokojenejsi nez s tou verzi 8.0.
ntw