S tim RPM je to fakt. Me se to hryzalo pri kazde druhe manipulaci s baliky. Vypozoroval jsem, ze to dela jen na masinach, kde byl delany upgrade. Nikdy ne na ciste instalaci.
Tak jsem vyhazel vsechny baliky, ktere tam zbyly ze starych verzi a od te doby zadny problem.
Starsi baliky jsou udelane na starsi verzi rpm a asi
ta zpetna kompatibilita neni uplne OK.
Mohu potvrdit ze po upgradu z 8.0 na 9 problemy s RPM narostly do jindy nevidaneho poctu. 50% problemovych operaci neni v mem pripade daleko od pravdy. Pokud se potvrdi ze cista instalace temito problemy netrpi pak me to uchrani od prechodu na jinou distribuci o nemz jsem byl temer rozhodnut. Odstraneni starsich baliku pomoci takto funkcniho rpm nepripada v uvahu ;((. Nezbyva nez odzalohovat dulezity data a hura na cistou instalaci. Je to skoda, system jsem upgradoval od verze 5.1 /asi 1998/ bez nutnosti reinstalace a velmi jsem si liboval ze po trose prace s upravami konfigurace sluzeb jede dal. No nic casy se meni a nyni nastal cas na generalni uklid.
Tak zrovinka tohle není, dle mého názoru, u RH dořešené. Ano, používám RH na 6ti mašinách, ale tohle jim nemohu odpustit. Otestoval jsem si dselect od Debianu a byl jsem nadmíru spokojený. Systém, který elegantně řeší závislost balíků, bez nutnosti hledat, kde a jaká verze se nachází, je neocenitelný. Nyní ještě ten problém se zatuhnutím RPM nástroje :( Pokud zde provedou nápravu, bude tohle distro opravdu fajn.
Mno zatim jsem zadny pad rpm nezazil, a ze mam rpm databazi pekelne velkou. Take jsem upgradoval z 6.2 na 7.2 a ted na 9 a uptime 4 dny pricemz behem tech dnu opravdu porad delam s rpm (instalace novych veci ktere z RH "vypadly",rebuild freetype s podporou hintigu a spousta dalsich)...a proste to jede...snad me neceka neprijemne prekvapeni....
*omlouvam se za dvojitost prispevku,poprve jsem se asi netrfil,mel bych jit spat...*