Hlavní navigace

Reklama a la M$

Většina našich čtenářů používá Linux. Většina našich čtenářů se vystavuje riziku právního postihu. Hádejte, kdo to říká...

Nechci v žádném případě pořádat lovy na čarodějnice nebo vyvolávat nějaké zbytečné spory, ale ve včerejší Mladé frontě (strana VI) vyšel inzerát M$:

Idylický obrázek chlapečka s tatínkem u večeře. Po tím text: Tatínku, co je to software? Děti se často upřímně ptají na všechno, o čem slyší kolem sebe. Jedna z otázek se může týkat i operačního systému ve vašem počítači.

<ctete jak=„pozorne“>Pouze legální operační systém Microsoft Windows vám dává možnost plně využívat počítač k práci nebo ke hrám bez rizika právního postihu.</ctete jak=„pozorne“>

Ujistěte se o pravosti a legálnosti operačního systému, který používáte jak doma, tak v zaměstnání. V případě pochybností se, prosím, obraťte na naši infolinku nebo internetové stránky, kde vám rádi poradíme, jak dále postupovat. Nezapomeňte, že <ctete jak=„pozorne“>krá­dež myšlenky je také krádež </ctete jak=„pozorne“>.

Označené kusy textu jsou zjevná nepravda (krádeží je pouze krádež realizace myšlenky), co na to uživatelé Linuxu: používáte počítač s rizikem právního postihu?

Našli jste v článku chybu?
20. 2. 2005 21:43
To je mi ale hovadina. Linux převzal X Window System jako to před ním udělaly všechny Unixy a X byly, pokud vím, vyvinuty na MIT a na jejich převzetí neleží skvrnka právních problémů. Tak jaképak „vykradené“? Apropos, pokud s někým mají co tvůrci GUI co vyjednávat ohledně priority, tak ne s Apple, ale s Xeroxem. Víme?
6. 5. 2004 22:51
Mr. Chuck (neregistrovaný)

To bychom potom museli zavřít i všechny lidi co používaj nějaký ten freesoft protože linux je vlastně freesoft. Kdo by potom na světě zbyl? Skoro nikdo. A navíc nevím o nikom z jednotlivců kdo by měl všechny programy včetně widle legálně koupenej. Vono je taky fakt: Kdo by dával peníze za něco co stejně pořád padá a většinou nejde tak jak by člověk potřeboval. Je všeobecně známý že widle stojí za ... Každou chvíli slyším že tahle a pak zase jiná veze systému má chyby. Bohužel nejen to slyším …