Taky mezi takové lidí patřím. Nepochopil jsem, proč bych měl měnit návyky, co jsem si ustálil s příchodem Gnome 2 a měnit rozložení plochy, které funguje a vyhovuje. Boční panel? Úplně boční? Někteří vinohradští uživalelé mají dva až tři. Proč bych měl trpět proto, že ostatní uživatelé Gnome 2 si neumí přizpůsobit rozložení prvků pracovní plochy? Ach ten pokrok, kde se to zastaví? A ta posedlost efekty a požadavek na 3D, který já k ničemu nepotřebuju. Nazvu tento typ Gnom Šajn! Jsem asi už vykopávka :/
Unity si na tablet nehraje. V dobe sirokouhlych displeju hodili "panel" vlevo. Maji tam jen ikonky pro aplikace stejne jako ve W7. Horni listu zkombinovali menu aplikace a tray ala MasOX. Nic na co by si clovek nedokazal zvyknout, vyrazne mene novatorske nez treba Gnome3. A me jako programatorovi to setri vertikalni misto protoze tam je jen tenky prouzek a pak uz prostor aplikace. Tech "par pixelu" co usetrim oproti jinym jsou 2-3 radky kodu.
Původně jsem používal Gnome, a bylo mě líto že Ubuntu přišlo s vlastním řešením (Unity). Gnome 3 jsem ale taky zkoušel, a vadí mě na něm jedna věc, a to že při najetí do levého horního rohu se pracovní plocha zmenší, aby se mohla zobrazit nabídka. Toto se mi stává opakovaně při prohlížení internetu, kdy myškou nechtěně zajedu místo na tlačítko prohlížeče na liště, do rohu a obrazovka problikne. Nevím jestli ta funkce myši někdy půjde v nastavení vypnout a ovládat to např. tlaačítkem Win. Nakonec bych byl rád, kdyby Gnome 3 mohlo jít spíše cestou Unity. Ta lišta je jako ve Win7, akorát zleva. A pokud by měla nastavené automatické vysouvání, tak nezmenší plochu, ale zobrazí se jako klasická nabídka, ne jako v Gnome 3.
Zvyknout se na to dá celkem v pohodě, teď už bych neměnil. Mně stačilo zakázat to debilní vysouvání bočního panelu, což mě na celým unity štvalo nejvíc, zakázat animace, doinstalovat ClassicMenu a na drobnosti jako tlačítka vlevo nebo menu na horním panelu už si člověk zvykne celkem snadno, dokonce se to dá tuším někde přenastavit. Dash je navíc dost návyková záležitost. Co mě ale udivuje, že se na jednu stranu snaží o maximální jednoduchost a přitom úplně základní věci jako vytvoření zástupce na ploše nemají ošetřený vůbec nijak - to když někomu z Windows zvyklýmu dělat to dvěma kliknutíma řeknu, že mu stačí napsat směšných deset řádků, uložit to do shared/applications s příponou .desktop, přetáhnout z dashe a tradá, zástupce je na ploše, tak si bude myslet, že bych asi potřeboval elektrošoky.
Jestli znáš nějaký způsob, jak na launcher připnout nenainstalovanou(stand-alone) aplikaci spouštěnou přes wine loader tak, aby opravdu fungovala a zároveň aby tam zůstala i po restartu, tak sem s tím. Já zatím na žádný nepřišel, tak jsem dal aspoň zástupce na plochu. Jinak ta plocha tam předpokládám není jenom jako zobrazovač pozadí a lidi zvyklí mít všechno na ploše z toho asi nebudou zrovna nadšení, tohle by stálo za to trochu vychytat - udělat aspoň dialog se třema textboxama a přidat to do kontextovky myslím není zas takový problém.
Nevím, jestli je to přesně ono, co hledáte, ale já používám tohle - http://www.noobslab.com/2013/03/unity-launcher-drawers-for-ubuntu.html