Vlákno názorů k článku Smažíme v Linuxu (2) od kkl2401 - Paleni audia je vseobecne vetsi veda, nez by...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 2. 2003 10:05

    kkl2401 (neregistrovaný)

    Paleni audia je vseobecne vetsi veda, nez by se mohlo na prvni pohled zdat. Delat to on-the-fly je z mnoha duvodu, ktere tu nechci rozebirat, dost sebevrazda. Osobne bych se pod Linuxem (ja teda tohle preci jenom radsi zatim delam na woknech) drzel nasledujiciho: to audio CD si cdparanoiou kopnout na disk do wavu. Pak udelal jeste jednou totez a wavy porovnal (pripadne jenom jejich kontrolni soucty, to uz je jedno) - tady se prave ukazuje vyhoda pro Windows psaneho programu Exact Audio Copy, ktery tohle dela sam a bez techto dvojnasobnych naroku na misto na disku; jestli tohle umi cdparanoia, to netusim. Ve chvili, kdy se nejaka dvojice wavu neshoduje, je nutne postup u teto stopy zopakovat. Pote lze pochopitelne jednu sadu wavu smaznout a kdyz se pak ta zbyvajici vypali v rezimu DAO (TAO skutecne neni dobry napad), pripadne SAO, jedna-li se o CD-Extra, u ktereho je potreba dalsi session, tak dostatecne inteligentni program musi byt schopen informace o disku z internetu stahnout (vyjimkou je CDPlayer z Win2k, ktery mi zatim nestahnul nikdy nic).
    Cela problematika je jeste o neco sirsi (read a write offset mechaniky, reseni mezer mezi stopami - pridavat k predchozi, pridavat k nasledujici nebo vyrobit cuesheet), pro zajemce bych doporucil vynikajici auditorium o vypalovani CD na Mageu, tam je mozne dozvedet se prakticky vse. :-) Sice se to resi obvykle pro windowsacke pouziti, nicmene daji se tam posbirat dostatecne vseobecne informace.

  • 20. 2. 2003 11:45

    CIJOML (neregistrovaný)

    Problem je, ze kdyz palite hudbu, tak se dockate velmi casto lehkych praskani a nebo kratoulinkych prestavek v hrani, kdyz to nespalite spravne - zde je BurnProof hotovy zabijak - chce to palit nejvic 4 rychlostne a bez BurnProof a radeji na komp nesahat.

  • 20. 2. 2003 11:48

    kavol2 (neregistrovaný)

    Blah blah blah! Kdyz neco neumim tak je lepsi to nezkouset a nejlepe si jit koupit widle! Hahahahah! Podivejte se na CDR-faq nebo CD-Writing-HOWTO. Podivejte se na man cdrdao. On-the-fly pod linuxem neni sebevrazda, ale funguje stejne dobre jako jakekoliv jine vypalovani. [v zavislosti na konfiguraci, prirozene] Lide ctete! [ne root.cz, ale radsi man stranky a howtoz], heheh!

  • 20. 2. 2003 12:13

    CIJOML (neregistrovaný)

    jestli vam to funguje, budu vdecny za e-mail s vasimi zkusenostmi a ja to potom v dalsim clanku uvedu. Do te doby vysmech nic neresi... :(

  • 20. 2. 2003 16:59

    Gilhad (neregistrovaný)

    Audio nepalim, ale palim datove disky, z xcdroastu, vzdy s volbou on-the-fly a nemam problemy (zadam adresar se soubory, podadresari atd. a zadny "trapny imagefile" se mi nedela ...) ... (nevim, jestli se to pocita, kdyz to neni audio)

  • 20. 2. 2003 18:11

    kavol (neregistrovaný)

    ehm, domnívám se, že kkl2401 nemyslí, že by to nešlo teoreticky, ale že je to sebevražda z důvodů problémů se čtením zdrojového média
    po četných zkušenostech ("tohle cd přeci není tak moc poškrábané???") kopírování audia on-the-fly též odmítám, ať v linuxu či ve woknech

    mimochodem, takový offtopic dotaz - jak jste přišel ku svému nicku? kdysi jsem měl výhodu slušné unikátnosti ("kavol" se mnou na Inetu sdílel jen jakýsi severský hudebník), pak nějaký plantážník zveřejnil povídku s postavou Clarabella Kavol a teď se s tím nějak roztrhl pytel :-(

  • 20. 2. 2003 15:24

    lol (neregistrovaný)

    Hmm, nechapem naco do toho vsetci tahate cdparanoiu. predsa pomocou "cdrdao read-cd --device=x:x:x --driver=moj_oblubeny --with-cddb --datafile image.bin toc_file" mam CD image aj s cddb nazvamia TOC-kou. Ak som velmi paranoidny, pouzijem este switch na nastavenie cddb servera, pripadne ktoru session grabnut, ak ich je tam viac a ja chcem iba jednu z nich. Ale to mal riesit IMHO autor clanku, vsakano. Kokos, podme vsetci pisat clanky o paleni audioCD POD LINUXOM a pouzivajme Nera :-) Lamerproof solution rulez :)

  • 20. 2. 2003 16:06

    m0rph (neregistrovaný)

    vy sem cdparanoiu nevedomky tahate taky, protoze cdrdao ji (resp. jeji knihovny) samozrejme pouziva. nicmene souhlasim s tim, ze ten clanek je ponekud overkill :)

  • 21. 2. 2003 0:14

    kkl2401 (neregistrovaný)

    Pro CIJOML: Praskani vznika v 99% procentech spatnym nactenim, nikoliv spatnym vypalenim. Ja osobne jsem se jeste nesetkal s praskanim vzniklym spatnym vypalenim. BurnProof nevadi, ani nevadi vyssi rychlosti zapisu (byt ctyricitkou bych audio nevypaloval). Vice na cdr.cz.

    Pro kavol2: Ja nehovoril o on-the-fly pod Linuxem, ja hovoril o on-the-fly paleni hudby pod cimkoliv. Nastudujte si trochu neco o tom, jak se lisi data zapsana na audio CD od dat zapsanych na datovych CD (predevsim jde o kontrolni soucty). V tom je cely ten problem.

    Pro Gilhad: Mne slo skutecne o on-the-fly audia, paleni "obycejnych dat" je neco uplne jineho.

    Pro lol: Cdparanoiu do toho taham proto, ze s ni mam relativne dobre zkusenosti. Idealni je EAC, ale ten pro Linux neni. Cemukoliv jinemu neverim. Palit audio CD pres image neni uplne idealni napad - jedina spolehliva cesta je opet vyrobit dva image a porovnat je. Jenze co kdyz se neshoduji? Musim vyrobit cely image znova. Kdyz se mi neshoduji jenom nektere stopy, tak staci grabovat jenom ty stopy, coz je predne mene pracne a zadruhe u poskrabanych CD mnohdy jedine provozovatelne (muze se totiz stat, ze se proste ten image nepodari spravne nacist nikdy, protoze to pokazdy "vyleti" na jinymi miste jiny stopy).