Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (1. 8. 2012)

1. 8. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Novým uživatelům Linuxu se hodí Gmount-Iso, se kterým jednoduše připojí své ISO obrazy. Amatérské astronomy možná nadchne StarPlot – prohlížeč hvězdných map. Zorganizujeme svůj denní harmonogram se SimpleAgenda a seřadíme soubory s AutoRenamer.

StarPlot

Pokud se zajímáte o vesmír a nevadí vám strohé grafické zpracování, mohl by vás zajmout nenáročný prohlížeč hvězdných map StarPlot. Velmi jednoduše se ovládá a téměř nezatěžuje hardware. Hodí se tak převážně amatérským astronomům, kteří s sebou na své noční výpravy nechtějí tahat drahý notebook. StarPlot umí komunikovat se Stellariem a otevírat z něj mapy. Ty nejsou sice tak graficky úchvatné, ale na přesnosti nic netratí.

Softwarová sklizeň (1. 8. 2012) - obrázky softwaru

www.starplot.org, 0.95.5

Gmount-Iso

Gmount-Iso se bude hodit především začátečníkům, kteří místo Windows čerstvě nainstalovali Linux a hledají způsob, jak snadno načíst ISO obrazy jejich zálohovaných CD a DVD. Ovládání je velmi podobné na Windowsech populárnímu nástroji DAEMON Tools, a tak s jeho obsluhou nebudou mít ani novopečení uživatelé Linuxu velký problém. Ti zkušenější jeho rychlost a jednoduchost zajisté ocení též.

Softwarová sklizeň (1. 8. 2012) - obrázky softwaru

www.crans.org/Syst%C3%A8me­Linux/GmountIso, 0.4

AutoRenamer

Rychlé řazení a přejmenování souborů se může nejednou hodit například při správě fotek, poznámek do školy či práce nebo oblíbeného seriálu. AutoRenamer neposkytuje uživatelům přehršel funkcí. Vlastně se jedná jen o změnu pořadí souborů a poté, co s jejich seřazením budete hotovi, na začátek souboru AutoRenamer přiřadí číslo. Jeho ovládání je extrémně jednoduché. Vypadá jako běžný správce souborů. Pro uložení změn pak stačí kliknout na velké tlačítko Uložit a vše je přejmenováno a seřazeno.

Softwarová sklizeň (1. 8. 2012) - obrázky softwaru

www.marcin.owsiany.pl/autorenamer-page, 0.1–1

SimpleAgenda

SimpleAgenda má opravdu silný retro odér. Stejně jako u předchozího softwaru v tomto článku platí, že tento kalendář využijí převážně majitelé slabších počítačů. Milovníky jablečných produktů potěší možností importovat záznamy z iCalendar. SimpleAgenda vás neotravuje množstvím funkcí a slouží spíše jako prohlížeč vašich naplánovaných událostí. Pokud při řízení svého časového harmonogramu využíváte pokročilejší funkce, budete pravděpodobně zklamáni.

CS24_early

Softwarová sklizeň (1. 8. 2012) - obrázky softwaru

www.coyote.octets.fr/simpleagenda/, 0.42.2

Blbinka

Internet začíná být pomalu paralelním světem k tomu našemu reálnému. Podívejte se, jak by vypadal takový internetový vesmír, kdyby jednotlivé webové stránky a servery byly hvězdy a planety.

Byl pro vás článek přínosný?