Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (26. 7. 2017)

Filip Zatloukal

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na strategickou textovou hru, rozšíření pro WordPress pro provoz e-shopu, vědecký software pomáhající s výzkumem a firewallový systém OPNsense.

Doba čtení: 1 minuta

GNU Motti

Jednoduchá strategická hra pro více hráčů v textovém rozhraní. Jejím cílem je dobýt soupeřovo hlavní město okupováním a obkličováním jeho území. Herní mapa je tvořena rastrem čtvercových buněk. Jak název napovídá, jedná se o GNU software vyvíjený pod záštitou Free Software Foundation.

www.gnu.org/software/motti, 3.1.1

WP eStore

Sice komerční, ale pod licencí GPL vyvíjeny doplněk pro redakční systém WordPress, který vám umožní pohodlně vytvořit a spravovat si svůj e-shop. Nabízí integraci platebních služeb, online platby kartou nebo převodem, možnost prodávat hmotné i nehmotné zboží, automatizovat odeslání zboží hned po zaplacení a mnoho dalších funkcí. Uživatele WordPressu jistě nejvíc potěší možnost umístit tlačítko „Koupit“ kdekoli na své stránky.

www.tipsandtricks-hq.com/wordpress-estore-plugin-complete-solution-to-sell-digital-products-from-your-wordpress-blog-securely

LabKey Server

Software pro vědce určený pro integraci, analýzu a sdílení výsledků biomedicínského výzkumu. Platforma zajišťuje zabezpečené datové úložiště, které přes webové rozhraní umožňuje dotazování, reportování a spolupráci napříč širokým spektrem dat. K základní platformě vydávané pod Apache licencí je taky možné přidávat specifické vědecké aplikace.

labkey.org, 17.2

OPNsense

Operační systém založený na FreeBSD a fork pfSense specializovaný na firewally a routery. Vyvíjí jej firma Deciso B.V. z Nizozemska. Celý projekt je zaměřen na bezpečnost a přináší několik unikátních vlastností, jako je možnost použití LibreSSL namísto OpenSSL (volitelné přes grafické rozhraní). Samozřejmostí jsou funkce jako indikace napadení, dvoufaktorová autentizace nebo sledování provozu.

MIF18 tip v článku témata

opnsense.org, 17.7

Blbinka

Když pozvete velké množství hráčů Pokémon Go na jedno místo, může se vyskytnout jeden více méně očekávaný problém.

Našli jste v článku chybu?