Hlavní navigace

Staňte se betatesterem hry Starship Traders II

22. 5. 2001
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Betatesteři nové linuxové hry Starship Traders II jsou srdečně zváni ke spolupráci. Hra Starship Troopers, tedy předchůdce ST II, byla vytvořena jako webová aplikace a zájem o ni podnítil vytvoření plnohodnotné hry, kterou brzy budete moci získat.

Potěšující je však to, že pro zájemce, kteří nechtějí čekat a touží po další opravdové trojdimenzionální hře pod Linuxem, je tu možnost stát se betatestery a získat betaverzi hry již nyní. Protože hra zatím existuje pouze ve verzi pro Linux, je pochopitelné, že se autoři obracejí právě na linuxovou komunitu. Nepochybně zajímavý může být i fakt, že kromě inteligence nepřítele a záludností světa, které do ní přidali jeho tvůrci, vás může potkat i nepřítel záludnější, tedy velký Bug. A velcí lovci Bugů mohou snít o zápisu svého jména po boku samotných tvůrců.

Starship Traders II
Starship Traders II je „obchodní a válečná“ 3D hra, odehrávající se ve fiktivním vesmíru rozděleném na jednotlivé galaxie, tedy sféry vlivu. Hráč bude vyvíjet snahu získat maximální vliv v Galaxii rozličnými metodami. Jednotlivá místa v herním prostoru mohou obsahovat nejen vaši loď, planetu, další lodi, ale i objekty jako černá díra, mlhovina a další. Hráč může své lodi parkovat, nakládat a vykládat, operovat se svými válečnými plavidly a v neposlední řadě stavět hvězdné základny. Neboť cílem hry je být mocným obchodníkem, primárním cílem vojenských manévrů a stavby bází je ochránit svá obchodní teritoria před konkurencí. Konkurenci, tedy protihráče, budou tvořit ostatní lidé připojení do hry. Aby hra byla zajímavější, mohou hráči tvořit aliance, týmy a podobná sdružení a kapitán rozhoduje, kdo se může připojit. Členové týmu sdílejí svá obranná postavení a jednotky členů týmu na sebe neútočí. To ovšem neplatí o nepřátelích, jejichž lodi můžete s radostí likvidovat. Avšak jako všude, je nutné si dát pozor, kolik nepřátel si hráč nadělá, zejména v počátku hry.
Nemá-li hráč v oblibě rutinní objevování, případně obchodování, lze zapnout Computrade, tedy jakéhosi autoobchodníka.

Cloud23

Z historie hry
Starship Traders je potomkem po předlouhé linii hry Tsarwars, jež sama byla inspirovaná hrou Czarwars v dobách, kdy DOS panoval světu. Czarwars byla BBSková hra vydaná v prosinci 1986. Jejím předchůdcem byla verze hry Chrise Sherricka Trade Wars, která odvozuje svůj původ od Star Tradera firmy Hewlett-Packard z knihy The People's Book of Computer Games.

Soudím, že hra s takovým rodokmenem si zaslouží následovníka a že ani nejvybíravější hráč ji nemůže považovat za původem nevhodnou. Její Linuxový původ by zase mohl srazit hřebínek příznivcům her pod Windows, zejména jejich tvrzení, že všechny slušné hry pod Linuxem jsou klony her windowsových. Proto máte-li chvíli čas a chcete-li poměřit své schopnosti proti ostatním v něčem o poznání složitějším než jsou Deathmatche v Quake, či Doomovi, staňte se betatesterem.