Hlavní navigace

Stránky TV N@VA v provozu!

26. 4. 1999
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Už jsme skoro ani nedoufali :), ale naše nejsledovanější televizní stanice konečně spustila vlastní webovou prezentaci.

Zadržte, pokud pravě nedočkavě směřujete svůj browser na adresu www.nova-tv.cz/, trochu přeházejte písmenka a zamiřte na (podle mě logičtější) www.tv-nova.cz/. Tato stránka se překvapivě chlubí nápisem ‚Jediné oficiální stránky Televize Nova (CET 21 spol. s r.o.)‘ a slibuje, že v pondělí (tedy ve chvíli kdy čtěte tento článek) zde naleznete další informace o ‚vaší oblíbené televizi.‘

RIPE zjistíte, že tato nová doména TV N@VA je registrována na známé spekulanty s doménami – firmu AGC, a.s., která má ve své ‚sbírce‘ i perly typu:
jansverak.cz
martindejdar.cz
jancensky.cz
karelgott.cz
nedvedi.cz
wanastowivjecy.cz
landa.cz
fananek.cz
koller.cz
dvorsky.cz
yoyoband.cz
horacek.cz
hapka.cz
bila.cz
dhulka.cz
a další. Což ve mě nebudí přílišnou důvěru, ale třeba se pletu. Ostatně firma několikrát prohlásila, že tyto domény zaregistrovala proto, aby je neukradl nějaký spekulant. Jak šlechetné :). Takže je možné, že se rozhodli takto nezištně pomoci i Vladimíru Železnému.

V době psaní tohoto článku na stránkách bylo pouze značně nepovedené logo, které je díky neznalosti základů HTML (nebo je to díky FrontPage? :)) nesmyslně rozjeté do stran, již zmíněnou větu o jediné a pravé oficiální stránce a formulář pro vzkazy. Do něj můžete psát srdceryvné výlevy o tom, jak bez TV N@VA nemůžete žít a příležitostně se přeptejte kolik dílů má Esmeralda :)).

Zajímavé na celé věci je to, že Vladimír Železný (CET21) najednou vytáhl do boje i na Internetu, který donedávna ignoroval jak se dalo (TV N@VA je jediná celoplošná TV, která nemá pořádnou www stránku) a nyní již jen čekám kdy Eva Jurinová oznámí s ohromnou slávou v Televizních novinách, že jediné pravé stránky TV N@VA naleznete na adrese dvojité wé, dvojité wé, dvojité wé, tečka, tévé, pomlčka, nova, tečka, cézet. Možná se to dozvíme i v populárním sobotním pořadu Volejte odvolanému řediteli. Jisté je to, že pokud Železný mezi své zbraně skutečně zařadí i Internet, prospěje to (možná) jemu, ale skoro určitě Internetu, který se tímto dostane i do povědomí lidí, tupě zírajících na Esmeraldu a podobné perly.

Výše řečené platí samozřejmě pouze pokud jde opravdu o stránku TV N@VA a ne o nějakou soukromou aktivitu firmy AGC. Předpokládám, že během pondělka budeme vědět na čem jsme a kde je vlastně pravá stránka Novy.

BTW: Stará (a neoficiální?) adresa, mi momentálně vůbec neodpovídá a dokonce to vypadá, že zmizela z nameserverů – www.nova-tv.cz: Non-existent host/domain. Mimochodem, ta je registrována dle RIPE na ČNTS.

Autor článku

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.