Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Synchronizujeme se zsync aneb rsync po běžném HTTP od CET - „…nevyžaduje speciální podporu na druhé straně.“ „K dispozici je samozřejmě...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 3. 2010 8:56

    CET (neregistrovaný)

    „…nevyžaduje speciální podporu na druhé straně.“

    „K dispozici je samozřejmě i kontrolní soubor, který sice leží v jiném adresáři, ale to vůbec nevadí…Oba soubory jsou dostupné skrze HTTP,“

    Takze na web server popdora MUSI byt – musi tam nekdo vytvorit ten zsync soubor. A pokud uz by tam nekdo mel vytvaret zsync soubor, tak je rovnou jednodussi nechat spusteni rsync.

    „Velkou výhodou zsync je právě ta vlastnost, že celý systém nevyžaduje žádnou speciální podporu na straně serveru. Toho využívá například Ubuntu, které už nějakou dobu soubory .zsync na svých zrcadlech nabízí.“

    Pokud se nepletu, tak vetsina distribuci ma podporu rsync uz hodne dlouho. A rsync nevyzaduje vubec zadnou podporu, proste se nahrajou data a tim to konci. Zsync potrebuje „podporu“ uzivatele – po nahrani dat musi uzivatel vytvorit kontrolni soucty. Pokud uz mam pristup k nejakemu serveru, kde muzu generovat zsync soubory, tak radeji nahodim rovnou rsync (at uz jako root nebo user).

    Ale jinak je to zajimava myslenka. Ikdyz uz je tady bittorrent, jidgo a rsync.

  • 9. 3. 2010 9:02

    Petr Krčmář

    Rozdíl tam je – kontrolní soubor si můžete vygenerovat lokálně a pak ho uploadnout společně s daty. Na serveru pak už víc nepotřebujete. Pokud používáte k šíření svých dat nějaký běžný webhosting, asi vám tam nikdo rsync server pouštět nebude. Zsync další software na serveru nevyžaduje.