Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Tak už jsou pryč… první routery Omnia od Cx - "které by měly umožnit rozšířeni Omnie směrem k...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 9. 2016 23:12

  Cx (neregistrovaný) ---.best-hosting.cz

  "které by měly umožnit rozšířeni Omnie směrem k automatizaci domácnosti"

  Udělali jste kus práce a dotáhli do konce parádní zařízení, ale pokud se pustíte do tohohle, tak to jako spotřebitel budu vnímat jako krok vedle. I kdyby se vám podařilo softwarově zkombinovat router+NAS+domácí automatizaci, tak si nedokážu představit, že to mám všechno v jedné krabici. Pak se té krabici něco stane a krom toho, že večer nepůjde ani Netflix, ani lokální úložiště, tak budu klepat kosu pod peřinou. Věřím že s automatizací uspějete stejně či lépe jako s routerem, ale udělejte na to speciální krabici.

 • 30. 9. 2016 8:57

  SB (neregistrovaný) 78.156.151.---

  Myslím si úplně to samé. Řešení typu n v 1 stály vždycky za hovno, a to o to více, o co větší n bylo. Nehledě na to, že je to slabým místem.

 • 30. 9. 2016 10:05

  Petr (neregistrovaný) ---.55.broadband12.iol.cz

  Nevím, jaký máte kotel vy, ale můj a všechny co jsem viděl mají vzdálené řízení jako věc navíc. Vypnu nebo odpojím modul a kotel jede dál podle std. programu. A Omnia určitě nebude přímo řídit tak, aby to bez ní nejelo, spíš zajistí bezpečné propojení ven, ukládání provozních dat a jejich vyhodnocování, zasílání upozornění když něco atd. Tím, že je na internetu a já chci nejen aby CO2 začal houkat lokálně, ale aby mi i poslal zprávu ať jsem kdekoliv, tak mi zapojení Omnie do procesu naopak dává jasný smysl. Kdyby se rozbila, tak to bude houkat jen lokálně a přestanou se mi logovat hodnoty, ale víc se nestane. Navíc věřím, že na rozdíl od jiných krabic půjde koupit deska i za X let do druhého dne a nastavení se dá uložit.