Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku TCP ve světě DNS: více dat a méně útoků od nefariousoctopus - > Server má dotazy přicházející TCP spojením řešit...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 4. 2016 18:42

  nefariousoctopus (neregistrovaný) 2001:718:2:----:----:----:----:----

  > Server má dotazy přicházející TCP spojením řešit paralelně a odpovědi posílat v libovolném pořadí, jakmile je má k dispozici.

  Sice jsem s TCP na Linuxech delal jenom na skole a v malem mnozstvi, ale nezajistuje TCP stack ze zpravy prijdou (budou dostupne ke cteni v programu) ve stejnem poradi v jakem byly odeslany? Cist jak pakety chodi by vyzadovalo zasah primo do kernelu ne?

  Opravte me jestli se pletu :/

  Jinak super souhrn! Kudos :)

 • 13. 4. 2016 19:35

  Filip Jirsák

  TCP protokol nepřenáší zprávy, ale proud bajtů. A zajišťuje, že bajty budou přijaty v tom pořadí, v jakém byly odeslány. DNS nad tím přenáší zprávy, a ty tedy z principu TCP musí být doručeny v pořadí, v jakém byly odeslány. Jednotlivé požadavky (zprávy) ale nemusí být vyřízeny stejně rychle – takže server může dostat třeba požadavky „přelož mi 1“, „přelož mi 2“ a „přelož mi 3“, ale příprava odpovědi pro 2 mu bude z nějakého důvodu trvat dlouho. DNS server ale má povoleno odpovědět „odpověď na 1“, „odpověď na 3“, „odpověď na 2“.