$399 + $45 poštovné do ČR + 19% DPH.
„samozrejme dat za to tolik, co za nejaky levnejsi stroj s c2d, by asi byla pitomost.“
Stroj s Core 2 Duo vydrží na pársetgramový akumulátor 10 hodin? Tohle je zařízení určené pro úplně jiné použití než „stroj s c2d“. Pokud se na netbooky budeš dívat jako na náhradu pracovní stanice, budeš po koupi zklamán.
K čemu je ti na netbooku rychlejší grafika? Na 9" displeji asi nebudeš používat 3D aplikace (ať už CADy či hry), na cílovou skupinu pro netbooky (SSH, IM, mail, psaní) stačí cokoliv.
Co bys chtěl s netbookem dělat, že na to potřebuješ ARM na 1,8GHz nebo Core Duo?
Z informaci ze sveho okoli vim, ze „gift“ nikoho nezajima, to je davno prokouknuty trik a to zda dotycny bude/nebude platit DPH zalezi predevsim na tom, jakou ma zrovna dotycny celnik naladu. Pokud blbo, tak mu cenu odhadne na 20k a pokud chcete diskutovat, tak balik poslou zpet … :/.
Nejlepesi cesta jak dostat zbozi z US je si h nechat od nekoho privezt.
Presne tak, oni si vytypuju nahodne zasielky a je uplne jedno ci je to gift alebo nie. Potom bud treba priniest fakturu a podla toho vypocita colnik clo+DPH alebo ked nemam (alebo nedam) tak odhadne kolko to moze stat. Pokial nezaplatim tak to poslu naspat (a tusim aj na moje naklady, ktore budu vymahat).
A s tou minimalnou sumou je to zlozitejsie. Tych 150eur je tusim pre firmy, alebo pre sukromne osoby. Cize, sukromna osoba, balik nad 150eur – plati clo+dph, 2Xeur-149eur plati sa dph, pod 2Xeur neplati sa nic. Neviem ci len na Slovensku je to takto ale niekedy od aprila/maja to tak plati
do tisicovky se bezne nechaji sehnat univerzalni zdroje (moznost menit napeti v rozsahu cca 14–22V, vymenne koncovky na vetsinu beznych znacek), takze v tom bych teda problem nehledal. Navic pokud se nemylim, tak ve valne casti US je v rozvodu 110V a jiny zasuvky, takze ten zdroj by u nas byl dobrej nejspis jen na paradu do vitriny.
Firma AlwaysInnovating je tak malý hráč na trhu, že vývoj lze předvídat. Pokud TouchBook bude úspěšná koncepce, bude napodobena řadou velkých hráčů a AlwaysInnovating bude odkoupena nebo zlikvidována.
A podle mě to bude úspěšná koncepce. Koneckonců velcí hráči už ohlásili podobné výrobky. AlwaysInnovating nestačí dodávat zákazníkům. To není dobré.
Z hlediska koncového spotřebitele se zdá být jedno, zda AlwaysInnovating bude nezávislá nebo odkoupena, jenže velcí hráči v minulém roce hromadně odstoupili od Linuxu na netboocích. Takže podobná situace se může opakovat po odkoupení AlwaysInnovating. MS Win budou adaptovány pro ARM.
Proto s nákupem TouchBook zbaběle vyčkávám, i když se mi opravdu moc moc líbí.
Nepouzivajte frazu „zcela jiste“ lebo SteveB povedal ze oni teda nic portovat na ARM nebudu. Ale na druhej strane kto by uz dnes nieco SteveB veril. Ten trepe stale. Neviem ale, ked niekomu daju porovnat WindowsCE a najnovsie Linux odnoze od Googlu alebo Intelu (citaj ficurky ala Apple) tak ci by to niekto chcel.
A proč ne. Kernel je v pohodě a „fičurky ala Apple“ to umí taky.
http://www.microsoft.com/…default.mspx
Tak ať si koupí intelový netbook a neprudí.. TouchBook je mířený na jinou skupinu lidí. To že se mi nelíbí EEE 1000H protože od 901ky je skoro stejný (jen 1000h má při stejném rozlišení o palec větší display) taky nevyřvávám.. Nevyhovuje mi, nekoupím si ho. Můj problem.. Nevidím důvod proč by tady měl vyřvávat tyhle bezpardonu hovadiny. Mi například to že TB nemá velký HDD vůbec nevadí, o koupi uvažuju v nejbližší možné době. Prostě když mi to vyhovuje, proč by ne. je to má věc.. a to že mu to nevyhovuje je jeho problem, ať se podívá jinam a neháže špínu na něco co je naprosto dostačující pro většinu komentujících.
A na tvou otázku odpovím otázkou.. proč by to měl nabízet? Proč by to měl být zas další klon EEEčka z davu?
Je tu ale niekolko ALE:
- Ale uz existuje a do vyroby sa chysta aj 2GHz verzia ARM ktora ma utocit vykonostne na Intel Atom (http://www.arm.com/news/25922.html)
- Ale ono to ma trochu inu architekturu a bogomips nehovoria o realnom vykone – budeme si musiet pockat na realne vysledky, zatial jediny problem vyzera byt vo FLOPoch
- Ale ono to bude obsahovat specialne chipy na dekodovanie videa, zvuku a podobne ktore hravo vykonostne strcia dekodovanie na univerzalnom chipe ala Intel do vrecka pri mensej spotrebe a hlavne CPU moze doslova chrapat
A na zaver iba dufam ze ich napadne aby tam strcili okrem GPS a Wifi aj podporu na GPRS a Bluetooth takze sa to bude dat pouzivat ako nahrada za telefon zo sluchadlom.
Co se bluetooth tyce, existuji dostatecne mrnave adaptery do USB.
Napr neco takovehleho:
http://www.dealextreme.com/…dx/sku.16229
Pro GSM/GPRS to mozna uz tak mrnave nebude, ale taky par veci do USB existuje
Jejda, a proc srovnavas stare ARM9 jadro, ktere je jeste ke vsemu urcene do opravdu embedded systemu a ne jako aplikacni procesor s Core2? Promin, to srovnani je uplne mimo. Nejdriv si zjisti, jaky procesor je pouzit v BeagleBoardu (ten samy jako v tomto netbooku), na kolik je taktovany a jaky ma vykon a pak ho srovnej treba s atomem, ktery do techto veci tlaci intel. Mozna pak s udivem zjistis, ze ten rozdil uz tak dramaticky neni, zvlast kdyz vezmes v uvahu rozdil ve spotrebe. A jak nekteri poukazali, jadro Cortex-A9, ktere v brzke dobe zacne TI pouzivat mozna Atom rozdupe uplne. Ale to se teprve uvidi…
Kdyby se pán alespoň obtěžoval použít Google, když už o embedded SoC architekturách ví kulové a prezentuje irelevantní srovnání, zjistil by, že Texas Instruments OMAP3530 je implementace ARMv7 architektury Cortex-A8 s provozní frekvencí do 720MHz který navíc obsahuje i integrovaný TI DSP s frekvencí do 520MHz. To co jste uvedl je Atmel AT91SAM9260 což je ARMv5TEJ architektura, jádro ARM926EJ-S, který je 2 generace architektury starší a je určen pro úplně jiný segment, jinou spotřebu a pochopitelně jinou cenu.
Vaše srovnání má asi stejnou relevanci, jako Pentium I/II vs. QC Xeon 55×x (Nehalem [Core i7] arch.)
Zapomnel jsem tam dodat cenu a par informaci takze doplneni:
Cena 299 (Tablet) + 99 (klavesnice) dolaru
Cena v Cechach: 7 904.64 (tohle mi odeslo z uctu)
To ze AI nestiha dodavat neni tak uplne pravda. Holt je to jako s KDE-4, vydali brzo nehotovy produkt, aby ho pak mohli spolecne s komunitou rychleji vyladit. Tento mesic ale odeslo podle ohlasu hned nekolik desitek kusu, pristi mesic uz budou vsechny splneny predobjednavky. „Normalni“ firma by produkt vyreleasovala az zhruba ted, to bychom ale prisli o tu srandu pri vyvoji a to by nas Linuxaky prece mrzelo :-)
spociatku by problemy jakz-takz aspon na zakladne veci mohol preklenut gnash, aby pomohol rozbehnut trh s touto platformou aspon do povedomia, nasledne, ak by ludia zistili, ze im ako netbooky staci aj ARMko (mozno aj s Linuxom), adobe by bolo nutene preportovat flash aj na ARM, inac by ich mohol predbehnut silverlight (resp. port moonlight).
Skype je pro ARM dostupný, potřebuje však proprietární knihovny platformy Hildon z distribuce Maemo. Při troše snahy (a vlastnictví Nokie N800) to zřejmě půjde na rozchodit i na TB (podobně, jako třeba TomTom). Pokud jim to někdo zaplatí, Skype možná vyrobí i verzi pro TB.
Flash od Adobe dostupný není a zřejmě hned tak nebude, nicméně je zde alespoň Gnash a Swfdec.
Chyby samozrejme byly nahlaseny. Ale abych byl presny, nezaznamenal jsem je ja, je to z diskusi na IRC kanalu, kde hned nekolik vyvojaru melo problemy s generovanym kodem. Samozrejme je zde moznost, ze nektere byly zpusobeny samotnymi programatory, ale z toho co psali, to opravdu nekolikrat vypadalo na problem s generovanym kodem – nastesti se to objevilo jen v nekolika pripadech a nechtel jsem tim nijak napadat kvalitu GCC, spis jen upozornit, ze stale je co ladit a ne vsechno co funguje na x86 bude zakonite fungovat na ARM.
Adapter je soucasti baleni, tim jsem si jistej. To ze ho mas jeste jako polozku v eshopu nic neznamena (samotna klavesnice je tam taky). Staci se podivat na fotku baleni kompletniho TB, nebo na fotky na netu, vzdy je pribalena nabijecka a jak jsem rikal, Gregoire predesilal, ze prvni kusy do EU budou mit EU-compatible adapter.
Sakra, blbej konektor. Možná je to tento nebo tento
http://www.gme.cz/cz/index.php?…
http://www.gme.cz/cz/index.php?…
Prostě konektor musí mít průměr 5mm. Kdyžtak hledej, šmudlo (nebo si na nějaký EU-kompatibilní připájej TouchBook-kompatibilní konektor).
No, to bych videl blede – podle videi je tam rezistivni nebo kapacitni displej, tzn jakmile si polozis pri psani ruku na displej, pekne ho zmates. A malokdo dokaze psat bez opreneho zapesti. V tomhle jsou lepsi tradicni tablet pc, kde displeje reaguji jen na pero, ne dotyk ruky.