Hlavní navigace

TZ: InstallFest vyrostl a přesune se na Karlovo náměstí

Redakce

O víkendu 4. a 5. března 2017 proběhne na devátý ročník tradiční konference InstallFest, kterou pro odbornou veřejnost pořádají studenti z klubu Silicon Hill. Letos proběhne na Karlově náměstí a bude větší.

Devátý ročník konference InstallFest bude hodně nový a v mnohém jiný. Vyrostl a nabídne více přednášek v několika sálech, workshopy, stánky a mnoho dalšího. Abychom se vešli, celá akce se přesouvá do budovy elektrotechnické fakulty na Karlově náměstí v Praze, kam se vejde 350 lidí.

Celkem vás o víkendu 4. a 5. března čeká 42 přednášek a 17 workshopů. Budeme mít hooodně místa, takže i mnohem víc zábavy. Program je letos rozdělen do tří tracků, kde si všichni přijdou na své. Čekají nás kontejnery, Docker, Flatpak, programovací jazyk Rust, firewally, Ansible, Kubernetes, Python, SaltStack a hromada dalších věcí.

Lukáš Bařinka vás naučí upravit Bash, Michal Kubeček vás provede linuxovým síťováním. Petr Stehlík představí Orange Pi, Martin Semrád představí propojení českého internetu v NIX.CZ, Pavel Tišnovský ukáže novinky ve Vim 8, Ondřej Caletka bude analyzovat otrávenou DNS cache a Martin Bílý předvede FreeBSD na notebooku.

Kromě toho se těšte na stánky se strahovskou sítí a servery, předváděčku elektronických hraček z bastlírny, místní vimpivo, nákup u LinuxMarketu a Club Mate zónu. Užijete si také výbornou kávu, kterou vám opět připraví vpsFree.cz.

Těšte se a nezapomeňte se registrovat, ať se na vás taky dostane.

Root.cz je mediálním partnerem akce.

Našli jste v článku chybu?
16. 2. 2017 10:11

Ad mixazni pult: Prednasky probihaji ve dvou mistnostech a obe jsou rizene z tohoto jednoho mista. Zaroven probiha live stream a taky se to uklada pro zpracovani a nasledne zverejneni, abychom si to mohli pustit i pozdeji.

15. 2. 2017 20:14
trapnýfotky (neregistrovaný)

No fotky nic moc. je jich přes sto a po prvních deseti je jasné, že se nic nebude dít. Ale co mě zaujalo je ten člověk za obrovským mixážním? pultem ... co tam dělá? Proč takovou paraturu na ovládání jednoho mikrofonu?