Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku UPC začne brzy přidělovat IPv6, zákazníci ale přijdou o veřejnou IPv4 od Jouda u Lopaty - #sorryjako, ale přednáška nic moc. Prostě manažerské kecy...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 6. 2017 7:48

  Jouda u Lopaty

  #sorryjako, ale přednáška nic moc. Prostě manažerské kecy (výmluvy) a nic víc aneb naučim jsem se číst z prezentaci. Když se podíváte na přednášku od zajdee-ho, tak přesně tak to má vypadat.

  V ostatních zemí má UPC také DS-lite (krom jedné země) a uvítal bych raději full dual stack. Proč když UPC ČR má "slavnou" cihlu, tak nemůže razit své vlastní řešení?

  Potom tam mele o zařízeních, sorry. Ale asi neviděl jejich firmware. (A nebudu se radši zmiňovat o firmwaru na stb. Nevím, co je horší)
  Compal má příšerný firmware viz UPCzone.cz. (nutno každý den restartovat... to si zase někdo namastil kapsu) nebo Technicolor má také své problémy (ale ty nejsou tak časté)

  Na závěr nejdůležitější informace:
  "Máme zkriplený (čti: upravený) firmware na modemech. Je to strašně drahý. Má to moc blobů a další diskuze pro přechod na případný open-source necháme na někdy jindy a bridge v DS-lite defakto nebude možný."

  Sice tam padla, zda je možné mít zakoupený eurodocsis a takovým potížím se vyhnout a provozovat full ds, ale proč by ne. Dáme vyhýbavou odpověď.

  Poslední dobou to jde s UPC z kopce..

 • 7. 6. 2017 9:09

  Halamus (neregistrovaný) 212.109.191.---

  Nesouhlasím s poslední větou. Ale možní je to jen tím, že se neshodneme na tom, co znamená "poslední dobou".

 • 7. 6. 2017 9:22

  Jouda u Lopaty

  Ani nevím, kde začít.

  Jejich upravené Cisco EPC3925 umělo rychlost jen 150 Mb/s v NAT. Bridge uměl více. Podle mého i s modemem Cisco EPC3208 to byl top modem. Pak přišel technicolor a compal a stojí to za prd.

  Máte HD DVR Mediabox ("cihlu") to je kapitola sama o sobě. Mít integrovaný modem v jednom zařízení. Nejde internet -> nejde televize. To zařízení neumí ani bridge.

  Horizon GO po více než roce přechod na řešení bez Silverlightu (a přitom v jiných zemí už to bylo dávno) a když jsme u Horizon GO, tak tam nemáte Dolby případně 5.1 jenom 2.0(1) a bitrate nic moc.

  Koukáte na televizi? Tak víte o tom, že se tam občas naskytne nějaká chyba v EPG
  http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=5189&hilit=EPG+z%C3%A1znam

  Wi-Free: rušení a co minutu to nová IP adresa, ale v tuto chvíli to je opraveno, ale když to zkusíte v Praze, tak v podstatě nemáte šanci. Mobil se nedokáže připojit. Naštěstí to řeším již přes mobilní data o starost míň.

  Před pár lety přecházeli k jinému poskytovateli EPG (možná to bude špatná formulace) a to byl krok úplně úplně mimo. Přizpůsobili se tomu, jak to měli ostatní ISP a dopadlo to ještě hůř.

  Ceny si musíte vyhádat, ale to je jak u ostatních operátorů krom té věrnostní slevy, co UPC "chytře" obešlo..

  Na druhou stranu žiju v lokalitě, kde UPC nemá žádné výpadky (a když ano, tak jsou minimální).
  Preferuji řešení v TV přes CA moduly, kam se hrabe ten jejich set-top-box a videotéku/replay řeším přes SBC.

 • 7. 6. 2017 9:27

  noone (neregistrovaný) 93.184.76.---

  Technicolor v bridge mode IPv4 je najlepsie a najstabilnejsie riesenie.. Ubee aj Compal pouzivaju Intel Puma chipset so vsetkymi neduhmi a problemami (velky rozptyl ping hodnot, kratkodobe vypadky konektivity).. je to smutne, pretoze Intel doj*bal povodne kvalitny Texas Instruments Puma chipset (na tych boli postavene stare Motoroly, ktore boli bezproblemove!).

 • 7. 6. 2017 9:32

  Jouda u Lopaty

  Moje chyba. Myslel jsem ten jejich upravený firmware. Děs a hrůza.

  Ale jinak souhlasím. Technicolor v bridge je nejlepší a nejstabilnější řešení v tuto chvíli.