Hlavní navigace

Zahrejte si vláčky s OpenLoco nebo klasické Diablo s DevilutionX

13. 5. 2021
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: OpenLoco
OpenLoco je otevřená reimplementace Locomotion. Otevřená strategie OpenHV vydala své první stabilní sestavení. Relaxační chovatelská hra Koi Farm zveřejnila svůj zdrojový kód. MultiMC je svobodný spouštěč pro Minecraft.

OpenLoco je otevřená reimplementace Locomotion

OpenLoco pokračuje ve své snaze vytvořit otevřenou verzi Chris Sawyer's Locomotion. Pouze s tím se však nespokojí a snaží se být ještě lepší než její vzor. Hra vznikla v roce 2004, tehdy jako duchovní nástupce legendární budovatelské strategie Transport Tycoon Deluxe. Z této pozice ale byla vytlačena hrou OpenTTD, rozhodla se proto najít si jiný vzor. Od svého konkurenta se však vydatně inspiruje. Nyní vydala svou nejnovější verzi 21.04 s vylepšeným vykreslováním a výkonem.

OpenLoco

OpenHV má stabilní sestavení

Otevřená strategie OpenHV vydala své první stabilní sestavení poháněné herním enginem OpenRA. Hra je založena na nevydané hře Hard Vacuum z roku 2005. Spousta součástí této hry bylo totiž vydána pod svobodnými licencemi spolu s popisem herních principů. Vývojáři OpenHV sesbírali tyto střípky a dali z nich dohromady funkční RTS. Díky použití enginu OpenRA zvládá hru pro jednoho hráče, síťovou hru pro více hráčů, online hru, editaci map a spoustu dalších věcí.

OpenHV

Koi Farm uvolnila zdrojové kódy

Relaxační chovatelská hra Koi Farm, která je k dostání na Steamu od 26. února tohoto roku nyní zveřejnila svůj zdrojový kód. Ten byl zveřejněn pod licencí Apache 2.0 s podmínkou, která sice umožňuje kód upravovat a hru dále distribuovat, zakazuje však prodej. Myšlenka hry je jednoduchá. Ve vodních nádržích chováte ryby různých zbarvení a máte za úkol jejich křížením vytvářet úplně nové variace, které pak zaznamenáváte do své knihy.

Koi Farm

MultiMC přidává podporu více módů

MultiMC je svobodný spouštěč pro Minecraft. Díky němu můžete mít více oddělených instancí Minecraftu, každou se svými vlastními módy, uloženými hrami nebo texturami. Program poskytuje spoustu možností a zároveň je jednoduchý na používání. Jeho nejnovější verze 0.6.12 umožňuje souběžné použití účtů Mojangu a Microsoftu, má přepracované rozhraní a opravuje spoustu chyb. Kromě toho přidává spoustu nových módů.

MultiMC

Krátce

Jako každý rok i letos na apríla vyšla nová stabilní verze dopravní strategie OpenTTD 1.11.0. Překladová vrstva pro spouštění programů určených pro Windows na jiných systémech Wine vyšla ve verzi 6.7. Reimplentace Diabla s dostupným zdrojovým kódem DevilutionX je k dispozici ve verzi 1.2. Otevřený herní engine Godot oznámil vydání verze 3.3 a své plány pro verzi 3.4.

DevilutionX

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.