Hlavní navigace

Záštitu nad projektem OSS Alliance přebírá MI ČR

Redakce

Nově založená nezisková organizace OSS Alliance získala oficiální záštitu od Ministerstva informatiky ČR nad celým projektem. OSS Alliance je sdružením odborníků z řad akademické sféry, zástupců veřejné správy, členů open-source projektů a dalších odborníků, jehož cílem je podpora a výzkum v oblasti nasazování open-source řešení především ve veřejné správě a školství.

Nezisková organizace OSS Alliance získala oficiální záštitu od Ministerstva informatiky ČR nad celým projektem.

OSS Alliance je sdružením odborníků z řad akademické sféry, zástupců veřejné správy, členů open-source projektů a dalších odborníků, jehož cílem je podpora a výzkum v oblasti nasazování open-source řešení především ve veřejné správě a školství, podpora samotných open-source projektů a spolupráce s obdobnými projekty a organizacemi v ČR i v rámci EU.

„Užší spolupráce s Ministerstvem informatiky ČR je pro OSS Allianci velice důležitá jak při realizaci projektů v českém prostředí, tak při spolupráci s ostatními projekty Evropské unie.”, řekl Filip Molčan, předseda sdružení.

Využitím open-source programového vybavení lze ve veřejné správě ušetřit nemalé prostředky za licenční poplatky, jak ukazují četné implementace po celém světě. V posledních letech OSS/FS podporují i velcí hráči na poli IT – IBM, Novell, HP, Acer a další. Generálním partnerem OSS Alliance v ČR se stala společnost IBM, dalšími partnery potom společnosti Novell, Sun Microsystems a další.

„Ministerstvo informatiky je zástupcem České republiky v programu Evropské unie IDABC. Jednou z oblastí, na které je program zaměřen, je i open source, konkrétně problematika Open Dokument Format a nové formy licence, takzvané European Union Public Licence. Vzhledem k tomuto angažmá spolupráci s občanským sdružením OSS Alliance rozhodně vítáme.”, potvrdila tisková mluvčí Ministerstva informatiky, Klára Volná.

Server Root.cz se stal hlavním mediálním partnerem OSS Alliance.

KONTAKT:
Tiskový mluvčí
Martin Chlouba
martin.chlouba@oss.cz
Tel. +420 777 932 247

Našli jste v článku chybu?
10. 6. 2005 9:54
:-O To teda cumim - Apple prechazi na Intel, MI CR bere na vedomi existenci Open Source. Co bude dal - M$ vyda linuxovy distro a peklo zamrzne?
13. 6. 2005 13:16
Korporace ideám svobodného softwaru nerozumí. Mohou jej finančně podporovat, ale dokud neuvolní všechen svůj software pod svobodnými licencemi a nezruší všechny svoje patenty na software, dělají myšlence svobodného softwaru medvědí službu a jejich velkohubá tisková prohlášení jsou jen pozlátkem, pod nímž se skrývá pokračování jejich tradičních obchodních modelů. Představme si, jak droubounký podíl ze zisků na proprietárním softwaru tyto korporace investují do rozvoje svobodného. Stát tuto ideu …