Hlavní navigace

Žhavá novinka - Netscape Navigator 2.0

1. 4. 1999
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Také vás zasáhla modní vlna posledních měsíců, která velí oprášit staré hudební hity, přidat do nich trochu rapu a pustit je znovu do světa? Máte už doma nejnovější alba Modern Talking, Kotvalda s Hložkem a božského Michala Davida? Tak dnešní článek je přesně pro vás.

Móda remixů hudebních hitů se pomalu přesouvá i do softwarového průmyslu. Několik chytrých hlav si řeklo, že této módní vlny je třeba využít a remixy úspěšného softwaru let minulých se objevují jako houby po dešti. Vybrali jsme pro vás tři nejznámější:

První vlaštovkou je remix populárního prohlížeče Netscape Navigator 2.0, který vychází právě v těchto dnech a za první hodiny se ho prodalo přes 30000 kusů. K plnému zážitku doporučuji zvukovou kartu – nápověda rapována Puff Daddym je opravdu silný zážitek. Zajímavá je i cena, za kterou se CD s tímto novým produktem prodává v USA – $29,90, do Čech by měl tento hit přijít koncem dubna a cena by se měla pohybovat okolo 800,– Kč. Objednávat můžete již nyní na www.netscape.com

Dalším produktem je remake populárních Windows 3.11, kterou nemixoval nikdo menší než DJ Bill G., známý tím, že omylem zmixoval i Windows 98, což vůbec dělat neměl. Do nově vzniklého produktu se podařilo zakomponovat některé úspěšné vychytávky z pozdějších verzí, takže je samozřejmé, že systém se ukončuje tlačítkem START. Přibyl i populární odpadkový koš, zde pojmenován popelnice. Hlavní předností je to, že smazaný soubor se přesune do popelnice (to není nic převratného, ale čtěte dál), pokud vysypete popelnici, obsah se přesune do popelářského auta. Pokud vyprázdníte popelářské auto, obsah se přesune na skládku (sledujete tu geniálnost? Soubory, kterým jste již třikrát řekli, že je nechcete, máte stále na disku). A teď to podstatné – povelem ‚Zruš skládku‘ se veškerý obsah skládky přemístí po Internetu na server odpad.microsof­t.cz, případně na garbage.micro­soft.com, kde zůstane vše uloženo pro případné další použití.
Bonusem této edice je implementace internetového prohlížeče IE 1.0, který nebyl nikdy oficiálně uveden na trh a údajně vůbec nerozumí příkazům jazyka HTML, což je podle marketingového oddělení firmy jeho hlavní předností.

Třetím a v našem výběru posledním zremixovaným softwarem je český zástupce – firma Software 602 a jejich populární textový editor T602. Úspěch této speciální edice je podle mě velmi nejistý. Původní T602 je totiž stále hojně užívána a je otázka, zda remix přináší něco převratného. Jak nám řekl tiskový mluvčí firmy, je tento editor orientován převážně na mládež a velký úspěch si firma slibuje od modulu pro opravu pravopisu, kde veškeré vaše chyby rapuje skupina Lunetic. Otázkou zůstává co si s T602 počnou dvanáctileté školačky, které jsou cílovou skupinou právě této kapely a jsou již odkojené Wokny.

Mým jednoznačným favoritem je NN 2.0, který se i přes poměrně vysokou cenu stane jistě vítaným dárkem pro znalce a sběratele dobrého softwaru.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.