Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Zlomový moment pro Intel ve 21. roce 21. století se jmenuje Alder Lake od anonym - Zdravim, vim ze je to blba otazka -- ale...

 • 19. 7. 2021 10:49

  bez přezdívky

  Zdravim,
  vim ze je to blba otazka -- ale od kdy se recenzuji neexistujici produkty?

  Nebo jinak -- proc by melo mit smysl psat o neexistujicim produktu, ktery byl zminen ze bude mit takove a makove parametry, pricemz tento announce jde od firmy, ktera poslednich par let kudy chodi, tudy mlzi (ci primo lze)?
  A co hur, porovnavat s produkty ktere jsou existujici a dostupne na trhu jiz ted?

  #SorrYako

 • 20. 7. 2021 9:32

  David Ježek

  To je jednoduché: v hw-IT oblasti to funguje tak, že se víceméně používají časově rozložené cílené leaky informací, ze kterých se postupně poskládává celkový obrázek. A když se něco pose**, tak firma je z obliga, páč nic neslíbila (jako třeba Intel a jeho 10nm procesory na rok 2015 žejo :-)). A vlastně informování o chystaných hw novinkách stojí z velké části na tom, že se prostě ví, kteří leakeři jsou jak spolehliví, případně se vše ověřuje teoretickými propočty a podle grafiky leaknutých slajdů (tam falešníci sekají různé chybky neodpovídající aktuálnímu designu materiálů výrobce). Plus samozřejmě občas někdo něco ví dopředu (např. před 10 lety jsem měl na ten Radeon HD 7970. Byl jsem jediný v ČR a jako jediný jsem také dostal materiály a jako jediný jsem vůbec věděl, že ta karta po Novém roce vyjde - já a samozřejmě člověk z "cz zastoupení" AMD. Ostatní redakce mohly jen odhadovat, já věděl jistě. Jindy zase oni věděli jistě a meli hw v ruce a my jen tipovali a propočítávali).

  Jestli to takhle chodí stále, nevím, "velký hw" jsem přestal testovat cca před 5-6 lety a cca před 4 lety z hw webu odešel.