Hlavní navigace

Qmail

Stavíme mailserver (3)

Po delší době, která byla zapříčiněna mou vpravdě extremní zaneprázdněností, pokračuje seriál o stavbě mailového serveru. Dnes si zprovozníme qmailadmin, webové rozhraní pro správu uživatelských kont a IMAP server.

Doba čtení: 4 minuty

Stavíme mailserver (2)

V minulém díle jsme provedli základní instalaci a konfiguraci programu qmail. Dnes si ukážeme, jak nad qmailem efektivně provozovat větší počet uživatelů sdružených do více virtuálních domén, aniž bychom pro ně museli explicitně zakládat unixové uživatelské účty. Řekneme si také, jak se vypořádat s problematikou SMTP relayingu.

Doba čtení: 6 minut

Stavíme mailserver (1)

Správná konfigurace emailového serveru patří co do obtížnosti mezi ty složitější úkoly, se kterými se musí správce unixového serveru vypořádat. Proto jsem pokládal za užitečné napsat seriál, který by nenáročnou formou popisoval stavbu kompletního emailového řešení pro malou až střední firmu a jehož první část vám ROOT.CZ dnes přináší.

Doba čtení: 9 minut

Kaspersky AVP v nové verzi

Společnost Kaspersky Lab vydala novou verzi svého antiviru AVP pro Linux. Kromě klasického, ručně spouštěného skeneru obsahuje i automatizovanou kontrolu otevíraných souborů, modul pro získávání updatů z Internetu a konfigurační rozhraní. Serverová verze podporuje Sendmail a Qmail.