Hlavní navigace

Tripwire

Bezpečnostní souhrn 4. 6. 2004

Opera umožňuje zajímavě podvrhnout URL, červ Plexus se současně šíří třemi způsoby, host IDS Tripwire dovoluje lokálnímu uživateli spustit kód, některé LinkSys routery trpí na DoS.

4. 6. 2004 19:34

Vyšel lednový Linux+

Vyšlo lednové číslo časopisu Linux+ pod vedením nového šéfredaktora. Obsahuje spoustu zajímavých článků, např. SuSE 9, Tripwire, Alcatel ADSL One Touch nebo recenzi hry Simutrans. Na stáncích do konce ledna. (Vyagitoval šéfredaktor :) Lukáš Zapletal.)

19. 1. 2004 12:08

Tripwire - ohlídejte si váš systém

Dnes bude řeč hlavně o základních funkcích programu Tripwire a o tom, jak se dá s jeho pomocí realizovat kontrola integrity systému. Zaměříme se na to, jak a kde se Tripwire konfiguruje, jak se dá vytvořit databáze a kam ji uložit, aby ji nikdo nepovolaný nemohl upravit, a jakým způsobem nejlépe Tripwire používat. Také se stručně dozvíte, jak si nechat posílat emailem výpis z pravidelné kontroly.

Doba čtení: 7 minut

Tripwire ako ho nepoznáte - rozšírené možnosti a funkcie

Tripwire určite poznajú mnohí z vás a denne sa s ním stretávajú. Je to veľmi kvalitne riešený produkt určený pre kontrolu integrity systému a zistenie jednotlivých nežiadúcich alternovaní, či už chybou v systéme, nezdokumentovaným zásahom administrátora alebo nežiadúcim prienikom do systému a zanechaním backdooru a podobne.

Doba čtení: 3 minuty

Linuxové noviny 1/2001

Vyšly nové Linuxové noviny. HTML verzi najdete na stránkách linux.cz, další formáty pak tady. Toto číslo obsahuje například článek o použití TV karty Askey TView99 pod Linuxem, o nástroji pro kontrolu integrity systému Tripwire nebo třeba o správě projektů pomocí CVS.

15. 5. 2001 0:21

Tripwire pod GPL

Tripwire je jeden z nejznámějších systémů pro kontrolu integrity důležitých souborů (angličtina má pro tyto programy termín Intrusion Detection System). Jeho linuxová verze je nyní k dispozici i ve zdrojové podobě pod licencí GPL. Projekt hostuje…

Tripwire se stává open source

Známý systém pro detekci změn či poškození souborů Tripwire je od nynějška k dispozici i v podobě zdrojových kódů. Vývoj můžete sledovat na nové adrese www.tripwire.org.

2. 3. 2000 0:00