Hlavní navigace

3CX – moderní řešení PBX pro IT 21. století

Je překvapující, kolik firem dnes, ve 21. století, ještě používá starou analogovou PBX.
12. 7. 2017

Sdílet

Fixnímu hlasu zkrátka není věnována taková pozornost, jaká je věnována mobilním komunikacím, což je ale přirozené. I svět fixního hlasu se ale vyvíjí a digitalizuje. Firmy se při modernizaci PBX často rozhodují pro softwarovou IP PBX, kterých je dnes na trhu skutečně mnoho. Jenže přichází další problém – potřeba rozhodnout se, jaké řešení zvolit. Jaká by měla být nová ideální SW IP PBX?

 • Na Linuxu.
 • S podporou virtualizace.
 • Otevřený systém, ale současně zdokumentované řešení.
 • Transparentní, žádný black-box.
 • Lokalizovaná do češtiny.
 • S webovým rozhraním, samozřejmě jednoduchým a intuitivním.

Jenže jaká ústředna toto splňuje? Například virtuální ústředna 3CX. Kromě výše uvedených vlastností je u 3CX školení a certifikace zdarma, což není u jiných SW PBX systémů vůbec běžné. Vše je možné najít na webu www.3cx.cz. Společnost 3CX není žádná garážová firma – řešení 3CX využívá například American Express, Intercontinental Hotels, Pepsi, Boeing a mnoho dalších významných firem.

Pro firemní IT může být virtuální ústředna 3CX zajímavým řešením a to z několika aspektů:
 1. Představuje cenově příznivé řešení problému staré analogové PBX.
 2. Umožňuje snadnou instalaci a správu – snadné nasazení stylem Plug & Play, kdy uživatelům stačí rozeslat automatický email s konfiguračním souborem a konfigurace HW proběhne automaticky.
 3. Jednoduché a intuitivní webové rozhraní – transparentní systém umožňuje administrátorovi do všeho vidět a třeba i přepojovat hovory přetažením myši Drag & Drop.
3CX ale není jen usnadnění a hračka pro IT. Má potenciál přinést i zbytku firmy řadu přínosů, především:
 1. Lepší spolupráci lidí – uživatelé vidí přítomnost kolegů, součástí je textový chat nebo videokonference.
 2. Úspora za volání – nejen přes pevnou, ale i přes mobil!

Výhradním distributorem pro 3CX je v ČR UPC Business, které nabízí flat tarify fixního volání do EU za 179 Kč a do většiny světa za 199 Kč. Ale protože 3CX obsahuje i mobilního klienta (pro Andoid i iOS), je možné přes IP protokol uvedené tarify využívat i z mobilů – pro volání do zahraničí, ale i pro volání v zahraničí. Když si uvědomíte, že mobilní flat tarify nabízené mobilními operátory nezahrnují volání do zahraničí (reguloval se pouze roaming), jde o extrémně zajímavé řešení.

Pokud vás 3CX ústředna zaujala, můžete více informací získat na www.3cx.cz, na YouTube, nebo se obraťte na UPC Business – výhradního distributora 3CX v ČR.