Hlavní navigace

3CX – moderní řešení PBX pro IT 21. století

Komerční sdělení
Je překvapující, kolik firem dnes, ve 21. století, ještě používá starou analogovou PBX.
12. 7. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Fixnímu hlasu zkrátka není věnována taková pozornost, jaká je věnována mobilním komunikacím, což je ale přirozené. I svět fixního hlasu se ale vyvíjí a digitalizuje. Firmy se při modernizaci PBX často rozhodují pro softwarovou IP PBX, kterých je dnes na trhu skutečně mnoho. Jenže přichází další problém – potřeba rozhodnout se, jaké řešení zvolit. Jaká by měla být nová ideální SW IP PBX?

 • Na Linuxu.
 • S podporou virtualizace.
 • Otevřený systém, ale současně zdokumentované řešení.
 • Transparentní, žádný black-box.
 • Lokalizovaná do češtiny.
 • S webovým rozhraním, samozřejmě jednoduchým a intuitivním.

Jenže jaká ústředna toto splňuje? Například virtuální ústředna 3CX. Kromě výše uvedených vlastností je u 3CX školení a certifikace zdarma, což není u jiných SW PBX systémů vůbec běžné. Vše je možné najít na webu www.3cx.cz. Společnost 3CX není žádná garážová firma – řešení 3CX využívá například American Express, Intercontinental Hotels, Pepsi, Boeing a mnoho dalších významných firem.

Pro firemní IT může být virtuální ústředna 3CX zajímavým řešením a to z několika aspektů:
 1. Představuje cenově příznivé řešení problému staré analogové PBX.
 2. Umožňuje snadnou instalaci a správu – snadné nasazení stylem Plug & Play, kdy uživatelům stačí rozeslat automatický email s konfiguračním souborem a konfigurace HW proběhne automaticky.
 3. Jednoduché a intuitivní webové rozhraní – transparentní systém umožňuje administrátorovi do všeho vidět a třeba i přepojovat hovory přetažením myši Drag & Drop.
3CX ale není jen usnadnění a hračka pro IT. Má potenciál přinést i zbytku firmy řadu přínosů, především:
 1. Lepší spolupráci lidí – uživatelé vidí přítomnost kolegů, součástí je textový chat nebo videokonference.
 2. Úspora za volání – nejen přes pevnou, ale i přes mobil!

Výhradním distributorem pro 3CX je v ČR UPC Business, které nabízí flat tarify fixního volání do EU za 179 Kč a do většiny světa za 199 Kč. Ale protože 3CX obsahuje i mobilního klienta (pro Andoid i iOS), je možné přes IP protokol uvedené tarify využívat i z mobilů – pro volání do zahraničí, ale i pro volání v zahraničí. Když si uvědomíte, že mobilní flat tarify nabízené mobilními operátory nezahrnují volání do zahraničí (reguloval se pouze roaming), jde o extrémně zajímavé řešení.

Pokud vás 3CX ústředna zaujala, můžete více informací získat na www.3cx.cz, na YouTube, nebo se obraťte na UPC Business – výhradního distributora 3CX v ČR.