Hlavní navigace

Buďte připraveni na hackerské útoky a odolávejte jim efektivněji

Řekněme si to na rovinu – chránit vaše data před útoky, je čím dál těžší
4. 4. 2016

Sdílet

Provést kvalitní a dobře zacílený kybernetický útok je dnes snazší než kdykoli předtím – stačí si jen pořídit předpřipravenou sadu (exploit kit) s jejíž pomocí lze provést profesionální útok v podstatě na objednávku. Dnes už není otázkou, zda k útoku dojde, ale jen kdy a za jakých okolností. Nejhorší je, že stačí jeden bezpečností průlom a firma může skončit. Promyšlený útok totiž může vyústit v narušení provozu, únik dat, poškození dobré pověsti a komplikace s předpisy. Navíc se ukazuje, že absence jasného procesu pro zvládnutí takových situací a nezkušenost personálu může dopad na firmu ještě zhoršit.

Přitom počet útoků na firmy neustále roste, „vynalézavost“ a troufalost útočníků se zvyšuje. Ať již si vzpomeneme na poslední útoky hackerů na centrální banku Bangladéše, kde se pokusili ukrást více než jednu miliardu dolarů nebo rozsáhlý blackout v Turecku, který se rovněž přisuzuje novodobým nájezdníkům. Nemusíme ovšem sledovat jen exemplární příklady v zahraničí. Elektronické útoky zažívají firmy v Česku denně – od velkých bank po rodinné výrobní podniky.

Chytrý systém pro prevenci před hrozbami a řešení incidentů

Doporučuje se, aby firemní systém uměl předcházet hrozbám a zároveň zahrnoval strategii jejich řešení. Měl bych rychle napravit škody plynoucí z nepředvídaných bezpečnostních průlomů, nucených odstávek, ale také předcházet eventuálním budoucím incidentům.

Jedním z takových systémů je Cybersecuriry Assessent and Response Services od IBM. Služba nabízí řešení bezpečnostních incidentů a poskytuje přístup k vysoce vyškoleným bezpečnostním konzultantům. Ti mohou provádět preventivní přípravu na incidenty, bezpečně uchovávat data, provádět hloubkovou analýzu dat a responzivní či řídicí kroky v případě incidentu. Jsou připraveni poskytovat preventivní a proaktivní přístup. Tím zabezpečují větší viditelnost hrozeb, umožňují rychlejší zotavení a zároveň podporují operace i ve složité a podnikově specifické infrastruktuře.

Lepší pochopení bezpečnostních incidentů

Vedle forenzních detailů mohou specialisté IBM porovnávat informace z globálních poznatků se specifickými incidenty a lépe je tak objasnit. Ve spolupráci s IBM X-Force a za užití dat shromážděných v rámci služby Managed Security Services (MSS) mohou specialisté z IBM poskytnout hlubší vhled do aktuálních hrozeb a bezpečnostních procesů.

Proč se v bezpečnosti spolehnout na IBM?

IBM těží ze zkušeností svých oborově certifikovaných analytiků a konzultantů, kteří disponují expertními zkušenostmi v mnoha technických oblastech napříč celým oborem. Naše silné služby v oblasti řešení bezpečnostních hrozeb využívají bezpečnostní poznatky získané z četných případů řešených Managed Security Services a IBM X Force Research. Na jejich základě revidujeme a zlepšujeme klientův bezpečnostní program. Užíváme časově testované nástroje a software, abychom mohli poskytovat služby šité na míru.