Hlavní navigace

Co má společného startup a cloudhosting

31. 10. 2012

Začíná to dobrým nápadem a chutí jej zrealizovat. Pokud na realizaci nejsou peníze, pokračujete snahou získat investora a přesvědčit jej o kvalitě svého projektu pomocí dobře připravené prezentace a/nebo business plánu.

Investora bude zajímat kromě samotného nápadu i požadované množství peněz a návratnost jeho investice. Řeč je o populární formě podnikání, o které se v poslední době intenzivně hovoří – o startupech. 

Každý internetový projekt, jehož cílem je v budoucnu přinášet zajímavé služby koncovým zákazníkům, potřebuje kvalitní zázemí nebo prostor, ve kterém bude moci vyrůstat. V případě online služeb je to mimo jiné i hosting, na kterém projekt poběží. Stejně jako startup je relativně nová forma podnikání, vyvíjí se i nové typy služeb na poli hostingu. Jednou z nich je tzv. cloud hosting, jenž je spolehlivou odpovědí na investiční nároky startupu. Proč? Protože náklady na něj rostou pouze tak, jak roste startup samotný. 

Mezi přední české poskytovatele cloud hostingu patří WEBCLOUD.CZ. Tento cloud hosting je postavený na principu pay-as-you-go, tedy platbě za to, co je skutečně spotřebováno. Jedná se o kreditovou formu hostingu, kdy je na zákaznický účet služby vložen depozit, ze kterého je na základě využití služeb denně stržena odpovídající částka.

Jak to vychází cenově? V případě služby WEBCLOUD.CZ je účtováno pouze 2 Kč za každý započatý GB uložených dat denně, bez ohledu na spotřebu dalších prostředků, jako je výkon serveru či přenos dat. Pro běžnou prezentaci, postavenou na redakčním systému WordPress, s celkovým objemem dat v řádu stovek MB, nepřekročí denní náklady zmíněné 2 Kč, i když se návštěvníci vašich stránek budou počítat na desetitisíce denně. Parametry služby jsou srovnatelné s hostingovou konkurencí na trhu, ale nespornou výhodou je její elasticita a účtování za reálně využité zdroje.

Hlavní roli cloud hostingu totiž nehraje ani tak jeho atraktivní cena, jako nezanedbatelná výhoda, že nestanovuje předem žádné pevné limity pro objem služeb. Tato nulová omezení sehrávají pro startupy klíčovou úlohu, zejména z hlediska provozních nákladů. Jedním z charakteristických rysů startupu je snaha o co nejmenší počáteční výdaje, což je snadno aplikovatelné i u cloud hostingu. Není totiž potřeba hned zpočátku investovat do nákupu dostatečně dimenzovaného prostoru a výkonu. Služba tak pomáhá šetřit pořizovací a provozní náklady ve startovní fázi projektu.

WEBCLOUD.CZ se startupy mohou těšit z neomezeného prostoru, počtu webhostingů (multihosting), e-mailových stránek, databází, subhostingů a FTP účtů. Zároveň se nemusí obávat skrytých omezení „pod hvězdičkou“. Samozřejmostí je nonstop technická podpora, a díky účtování za reálnou spotřebu má každý klient k dispozici podrobný statistický přehled o využití cloudu. Cloud přitom bude vždy připraven na to, že se provozní nároky webu mohou kdykoliv a v jakékoliv míře změnit.

Závěr

V nápadu na podnikání je na počátku i na konci vždy zákazník. Nejlepší je představit si konkrétní osobu. Není to ale ta osoba, co s nadšeným výrazem vytahuje peněženku plnou bankovek. Hodnotný zákazník je především takový, komu vybraná služba vyhovuje a nemá potřebu ji měnit, protože je mu poskytováno něco, co spokojeně využívá a rád to patřičně ocení. Finanční a technologické aspekty každého projektu jsou samozřejmě významné, ale ještě důležitější jsou aspekty lidské, jako jsou přístup, ochota a rychlost. Tato lidskost, ruku v ruce s kvalitním projektem, je zárukou úspěchu a budování pozitivního povědomí, ať už se jedná o startup nebo hosting.

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: Paštiky plné masa ho zatím neuživí

Paštiky plné masa ho zatím neuživí

120na80.cz: Jak oddálit Alzheimera?

Jak oddálit Alzheimera?

Podnikatel.cz: Babiš: E-shopy z EET možná vyjmeme

Babiš: E-shopy z EET možná vyjmeme

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Lupa.cz: Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

DigiZone.cz: Sony KD-55XD8005 s Android 6.0

Sony KD-55XD8005 s Android 6.0

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Baletky propagují zdravotní superpostel

Baletky propagují zdravotní superpostel