Hlavní navigace

Co znamená řešení od A do Z – Všude slyšíme BYOD, je to nutné?

29. 9. 2015

Rostoucí trend BYOD neboli to, že si do firemního prostředí nosíme vlastní zařízení je nedílnou součástí dneška i zítřka.

Zaměstnanci vyžadují mobilní zařízení, která jsou lehká a na druhé straně zaměstnavatel hledá co nejmenší bezpečnostní riziko.

BYOD v praxi

Nošení vlastních zařízení a připojování jich do firemní sítě má na pohled jednu výhodu pro zaměstnavatele, kterému odpadá požadavek na nákup koncových zařízení. Reálný problém ovšem nastává, kdy je potřeba zajistit pro koncové zařízení adekvátní bezpečnost a přístupy. Pokud si zaměstnanec donese vlastní domácí notebook, bez podpory šifrování například, je sám o sobě bezpečnostním rizikem. Náklady, které pak musí vynaložit zaměstnavatel na „ochranu“ zaměstnance s vlastním zařízením jsou mnohdy stejné nebo i vyšší, než si můžeme od BYOD slibovat. Co by mělo být tedy hlavním tahákem BYOD? Nastavení některých pravidel, jako například notebooky, které je možné zařadit do firemní sítě. Dell má na BYOD připraveno a doporučeno hned několik strojů, pojďme se podívat na ty nejzajímavější.

Proč zvolit Dell zařízení pro BYOD?

Jelikož Dell nabízí své portfolio od A do Z, není součástí zařízení jen požadovaný hardware, ale i software, který v mnoha případech může zabránit i úniku citlivých dat. Mezi nejoblíbenější patří portfolio pracovních strojů Dell Latitude, pokrývající prací z kanceláře až po nejtěžší pracovní nasazení venku. Všechny zařízení z této série kladou velký důraz na práci a bezpečnost a jsou tedy vhodnou volbou i pro BYOD trend. Notebooky této řady disponují například technologií Intel vPro, mají čtečky otisků prstů a samozřejmě TPM modul. Mezi rozšiřitelné služby patří například Dell Data Protection, chránící citlivá firemní data před nejrůznějšími hrozbami. Speciální podkategorií Latitude řady je pak Rugged série. Ta sdružuje odolné notebooky a nový 12palcový tablet, vše určeno do tvrdých podmínek splňující vojenské standardy. Vydrží pády, extrémní teploty a poradí si s vodou i prachem. Jak vypadá práce s novým tabletem Latitude 12? Mrkněte na video zde.

Ti co hledají elegantní pracovní stroj, se kterým nemusejí dělat žádné kompromisy s výkonem, výdrží nebo mobilitou, pro ty nejvhodnější volbou Dell XPS 13. Jeho tenké rámečky kolem displeje z něj dělají nejmenší 13palcový notebook na světě. Dokonalý pracovní notebook s 13palcovým displejem s až QHD rozlišením, kvalitní hliníkovou konstrukcí a plnohodnotnou klávesnicí v 11palcovém těle je ideální volbou i pro náročnou práci.

Při výběru zařízení od Dellu už není potřeba si dělat starost s dalšími problémy spojenými s BYOD. Kromě vybavení svých strojů je velká síla Dellu právě v jeho řešení od A do Z, kdy můžeme jednoduše například k notebookům pořídit dodatečné služby řešící spoustu dotazů jako je bezpečnost dat, vzdálené přístupy nebo plná kompatibilita s dalšími službami, které ve firmě využíváme.

Potřebujeme mít všechno od jednoho dodavatele nebo…?

Závěrem se naskytuje důležitá otázka, zda opravdu potřebujeme mít vše od jednoho dodavatele a pravda je někde na půl cesty. Neměli bychom se zavazovat dlouhodobě pouze jedné značce, to nám nedá manipulační prostor pro vyjednávání lepších podmínek. Měli bychom si tedy nechat „zadní“ vrátka, abychom mohli s cenou vyjednávat. Zde regulérně platí, že je dobré mít jednoho dodavatele, ale mít ho v takové fázi, kdy si můžeme vyjednat protinabídkou lepší cenu. Dell si díky své volnosti a schopnosti dlouhodobě plánovat, drží například v Gartner Magic Quadrants velmi dobré pozice ve všech segmentech, ať už tedy máme jiného dodavatele, je potřeba se podívat, zda nám nenabídne konkurence něco lepšího, vyzkoušeného aspoň z poloviny aktuálního nasazení IT.

Více o řešení Dellu od A do Z naleznete na www.dell.cz/odAdoZ 

0
Root.cz: Pinebook: linuxový notebook za 89 dolarů

Pinebook: linuxový notebook za 89 dolarů

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Co se dá měřit přes Internet věcí

Co se dá měřit přes Internet věcí

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

DigiZone.cz: ČRa DVB-T2 ověřeno: Hisense a Sencor

ČRa DVB-T2 ověřeno: Hisense a Sencor

120na80.cz: Jak oddálit Alzheimera?

Jak oddálit Alzheimera?

Vitalia.cz: Paštiky plné masa ho zatím neuživí

Paštiky plné masa ho zatím neuživí

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Co pomáhá dítěti při zácpě?

Co pomáhá dítěti při zácpě?

DigiZone.cz: Sony KD-55XD8005 s Android 6.0

Sony KD-55XD8005 s Android 6.0

Vitalia.cz: Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC