Hlavní navigace

Coinbase a BlockFi: jak nakoupit a zhodnotit kryptoměny

Kryptoměna je označení pro virtuální měnu. Zatímco někteří vůbec netuší o co jde, jiní s těmito mincemi směle obchodují.
14. 3. 2021

Sdílet

Největším průkopníkem je bezesporu Bitcoin, který vznikl už v roce 2009. Deutsche Bank jej dokonce uvedla jako třetí největší měnu na světě – hned za americkým dolarem a eurem. V lednu 2019 dosahoval Bitcoin pouhých 3 % objemu amerických dolarů v oběhu, v únoru 2021 to bylo už více než 40 %.

Kde krypto nakoupit?

Pokud se rozhodnete investovat do Bitcoinu nebo jiných altcoinů je zapotřebí si zvolit bezpečnou burzu. Jejich množství neustále narůstá, ale mezi tu nejznámější patří bezpochyby Coinbase. Tato společnost byla založena v roce 2012 a k dnešnímu dni má více než 43 miliónů uživatelů. Klientské rozhraní je přívětívé jak pro začátečníky, tak i pro ostřílené obchodníky. 

Coinbase – registrace

Zřízení účtu na Coinbase je velice jednoduché. Registrace probíhá prostřednictvím e-mailu. Následně je zapotřebí ověřit vaši totožnost a nahrát osobní dokumenty. Už za pár minut můžete začít obchodovat s více než desteti dostupnými kryptoměnami. S burzou dokonce spolupracují uznávané společnosti, jako je Y Combinator nebo USAA Bank, což jen podtrhuje jeji důvěryhodnost. 

Spořící účet BlockFi

Pokud nechcete vaše krypto nechávat jen tak volně ležet na vašem účtu u Coinbase, můžete si ho poslat na speciální spořící účet, kde budete získávat úroky. Přesně takovým spořícím účtem je například populární BlockFi, kde je možné dosáhnout velmi zajímavého zhodnocení a to až do výše 8,6 % ročně.

BlockFi – registrace

K registraci bude opět zapotřebí e-mail a vámi zvolené bezpečnostní heslo. Pro úplné dokončení je i zde nutné ověřit osobní údaje, k čemuž se používají stejné náležitosti jako u Coinbase.

Převod z Coinbase na BlockFi

Pokud budete odesílat nějaká aktiva z účtu Coinbase na konto BlockFi, je dobré vědět, že mohou být účtovány dodatečné poplatky. Coinbase si za převod účtuje poplatek ve výši 1 %. Samotný transfer obvykle nezabere více než pár minut. Ihned jakmile bude transakce dokončena začně váš účet BlockFi generovat úroky.

Zdroj obrázku: r.classen/ Shutterstock.com