Hlavní navigace

Firemní připojení k internetu od O2 se stará i o bezpečnost firmy

Symetrické zálohované připojení k internetu pro firmy od O2 s ochranou před kybernetickými hrozbami a útoky.
6. 5. 2019

Sdílet

Leckteré, a to i velké firmy jsou nepoučitelné. Investují do modernizace výroby, zkvalitňování služeb a zlepšování podnikových procesů, ale kvalitu připojení k internetu často opomíjejí. Mnohé dosud používají nejrůznější ADSL linky, původně navržené pro připojení domácností a menších subjektů k internetu přes běžné telefonní rozvody. Kromě výrazně nižší rychlosti odesílání oproti rychlosti stahování dat k jejich dalším nevýhodám patří např. agregace, tedy skutečnost, že jednu linku současně využívá i několik desítek uživatelů, kteří se dělí o celkovou přenosovou rychlost, a velmi nízká úroveň jakéhokoliv zabezpečení. Nespolehlivé a nezabezpečené připojení k internetu s postupem doby přestává vyhovovat rostoucím komunikačním požadavkům podnikání, čímž mimo jiné výrazně brání dalšímu rozvoji firmy, častěji trpí dlouhými výpadky a mnohonásobně zvyšuje riziko úspěchu kybernetického útoku. Obrana proti kybernetickým útokům je přitom stále složitější, náročnější a nákladnější.

Počty kybernetických útoků exponenciálně rostou

Podle nejnovějších statistik Neustar Research jen počet silných DDoS útoků, tj. útoků s rychlostmi nad 100 Gb/s, vzrostl v 1. čtvrtletí 2019 oproti stejnému období v roce 2018 o neuvěřitelných 967 %. Největší naměřená rychlost útoku 587 Gb/s byla o 70 % vyšší než rychlost největšího útoku ve stejném období 2018. Exponenciálně rovněž roste i četnost menších útoků. Počet útoků pod 5 Gb/s ve srovnání s loňskem vzrostl o 257 %. Více než tři čtvrtiny (77 %) útoků bylo multivektorových, to znamená, že cílilo současně na několik zranitelností, a 51 % dokonce na tři a více.

Ochrana před kyberútoky jako součást připojení k internetu

Zabezpečené a zálohované připojení k internetu je jedním z chytrých řešení od O2, navržené s ohledem na specifické potřeby středních a větších firem. Má stejné rychlosti stahování i odesílání dat. Maximální spolehlivost zajišťuje záložní spoj přes mobilní 4G (LTE) síť. Současně s profesionální datovou službou poskytuje ochranu před hrozbami z internetu, která rychle a účinně reaguje na stále se vyvíjející útoky. Obousměrný filtr O2 Next Generation Firewall chrání před viry a dalšími škodlivými programy, filtruje spam a brání úniku firemních dat. Služba O2 AntiDDoS chrání firmu před nejagresívnější počítačovou kriminalitou, útoky typu DDoS. O2 je členem týmu Fenix, který sdružuje důvěryhodné operátory. Používáme renomované technologie a pravidelně je obměňujeme, pravidelně testujeme zranitelnost sítě, a díky tomu jsme připraveni odvrátit internetové útoky na své zákazníky.

Záruka rychlosti a dostupnosti

Rychlost je garantována na úseku poslední míle, tj. na připojení od ústředny k odběrateli, které je bez agregace. Dostupné jsou rychlosti 2 048, 4 096, 6 144, 8 192, 10 240, 12 288, 16 384 a 20 480 kb/s. Při požadavku vyšší rychlosti, až do 10 Gb/s, je již vhodnější použít připojení IOL Ethernet. Kvalitu a spolehlivost garantuje SLA, základní dostupnost služby, kterou lze dále navyšovat, je 99 %.

O správu připojení a proaktivní monitoring se starají naši specialisté, kteří odborně zajistí i přechod k novému připojení. Zde se můžete přesvědčit sami.

Vytváříme chytrá řešení

Díky tomu, že disponujeme širokým portfoliem služeb z oblasti telco a IT, umíme vytvářet opravdu chytrá ICT řešení pro firmy všech velikostí i oborů. Není třeba zdůrazňovat, že služby jediného dodavatele jsou finančně výhodnější a spolu samozřejmě fungují lépe, než když musíte propojit produkty poskytované různými subjekty. Ale to není všechno!  Ve světě plném bezpečnostních rizik se mezi výhody chytrých řešení řadí i to, že jejich použití významně snižuje výskyt bezpečnostních mezer. S takovou výbavou se kybernetických útoků opravdu bát nemusíte!