Hlavní navigace

InstallFest 2013 nabídne Gentoo track

Už popáté se bude na pražském Strahově konat konference InstallFest, která nabídne dva dny plné přednášek a workshopů na téma Linux, sítě, servery či počítačová bezpečnost.
27. 2. 2013

Sdílet

Klub Sillicon Hill ze Studentské unie ČVUT pořádá již pátý ročník odborné konference InstallFest. Jako již tradičně nabídne více než dvě desítky přednášek a workshopů, zaměřených na linuxové operační systémy, počítačové sítě, internetové technologie a další technologická témata.

Konference se zaměřuje na moderní témata, která zajímají nejen pořadatele z řad studentů ČVUT, ale svůj nezanedbatelný podíl na konferenci má také Fakulta informačních technologií ČVUT, která je spolupořadatelem. Letos bude možné vyslechnout i některé přednášky z úst vyučujících z FIT.

Letos poprvé mohli přednášející zasílat své náměty na přednášky (call for papers), což vedlo k tomu, že nebylo možné zachovat tradiční podtéma, které si předchozí ročníky InstallFestu nesly, vysvětluje hlavní organizátor akce Petr Hodač z FIT ČVUT. Podle něj ale nový způsob přihlašování přednášek povede k jejich vyšší kvalitě a obsah konference bude moci lépe sledovat aktuální trendy.

Poprvé bude na konferenci také samostatný Gentoo track, kdy bude jeden přednáškový sál vyhrazen přednáškám zaměřeným na linuxovou distribuci Gentoo. Na Gentoo track se obzvlášť těším, protože se ho jako přednášející zúčastní tři vývojáři Gentoo. Jeden z nich je dokonce členem Gentoo councilu, tedy nejvyššího orgánu tohoto obřího celosvětového projektu, říká Petr Hodač.

Na pořádání konference se velkou měrou podílí také ČVUT. Nejen finančně, ale také obsahově. Letos se nám opět podařilo získat finanční podporu z grantu rektorátu ČVUT. Zaměstnanci Fakulty informačních technologií s námi spolupracují i na přípravě přednášek a celé konference, vysvětluje Petr Hodač.

Konference bude jako již tradičně probíhat na Strahovských kolejích ve Školícím centru Klubu Silicon Hill, kde se konají další konference jako Cryptofest nebo akce Gnome a Fedora release party. Konferenční prostory jsou v těsné blízkosti strahovských kolejí a návštěvníci konference se tak mohou těšit třeba na exkurzi do jedné z místních serveroven, ve které si budou moci prohlédnout nejmodernější serverové a síťové technologie, říká Petr Hodač.

Další zajímavou vedlejší aktivitou bude již tradiční turnaj v hraní 3D akční hry OpenArena. Nejlepší hráči mohou získat věcné ceny od sponzorů konference. Jde již o tradiční nelítostné klání, ve kterém budou moci dvě desítky hráčů předvést své schopnosti v klasické 3D akci, říká Petr Hodač, sám aktivní hráč OpenAreny.

Sponzory konference jsou společnosti Active24, OKsystemFIT ČVUT. Mediálním partnerem je Root.cz.

Kontakt:

Petr Hodač

petr.hodac@fit.cvut.cz, p.hodac@sh.cvut.cz

Stránky konference: www.installfest.cz

Facebook, Google Plus, Twitter