Hlavní navigace

Internet Explorer 10 – prohlížeč kompletně v novém

Internet Explorer jako první prohlížeč přinesl plnou hardwarovou akceleraci a s příchodem Windows 8 byla představena jeho kompletně přepracovaná verze, která je optimalizovaná pro ovládání dotykem.
20. 3. 2013

Sdílet

Internet Explorer 10 v podobě klasické desktopové aplikace je k dispozici pro Windows 7 a Windows 8. Součástí Windows 8 a Windows RT je také kompletně přepracovaná verze Internet Exploreru 10 optimalizovaná pro plynulé a intuitivní ovládání dotykem, ale podporující i ovládání myší a klávesnicí. 

Nový Internet Explorer umožňuje stránkám vyniknout v celoobrazovkovém režimu. Díky hardwarové akceleraci stránky okamžitě reagují na dotyk nebo myš. Prohlížeč naplno spolupracuje s ostatními funkcemi Windows 8. Je možné na obrazovku přichytit vedle prohlížeče další aplikaci a pracovat na dvou úkolech naráz, třeba prohlížet mapu a chatovat. Na jedno kliknutí je také možné z prohlížeče sdílet obsah, například poslat adresu URL e-mailem, aniž by bylo potřeba spustit samostatnou aplikaci pro psaní zpráv. Oblíbené weby lze také snadno připnout na úvodní obrazovku Start nebo na hlavní panel na Ploše. 

Vyzkoušejte si moderní weby a hry v HTML5 optimalizované pro dotyk. Nejlépe fungují v novém Internet Exploreru na zařízeních s Windows 8, lze je spustit ale i v ostatních moderních prohlížečích. 

Contre Jour

www.contrejour.ie
Tato oblíbená a návyková hra je nyní dostupná přímo z webového prohlížeče. Čeká na vás 30 levelů. 

Atari Arcade

arcade.atari.com
Vzpomínáte na Atari hry, jako jsou Pong, Combat, Centipede, Missile Command nebo Breakout? IE tým ve spolupráci s Atari přepsal klasické hry do HTML5 a zpřístupnil na webu.

Cut the rope

www.cuttherope.ie
Díky nejnovějším standardům HTML5 nabízí tato oblíbená hra ve webovém prohlížeči stejně bohatý zážitek a výkon jako nativní aplikace.

Explore Touch

www.exploretouch.ie
Vyzkoušejte si, jak je nový Internet Explorer rychlý a plynulý a vytvořte si vlastní mix písní pomocí gest s více prsty v této unikátní webové aplikaci.

Další ukázky moderních webů můžete najít na www.beautyoftheweb.com 

Modern.ie

Cílem Microsoftu je také pomáhat vývojářům, aby tvůrci webů mohli trávit méně času testováním a zaměřit se na to, co je pro ně důležité. V souvislosti s tím je k dispozici web modern.ie, který přináší možnost otestovat si kompatibilitu svého webu a získat informace, jak případné problémy vyřešit. K dispozici je kromě mnoha nástrojů a doporučení také 3 měsíční předplatné služby Browser Stack, které získáte zdarma.