Hlavní navigace

Jak ochránit svou firmu před kyberhrozbami? Cyber Security poskytne dokonalý návod

 Autor: Internet Info
Práce na home office s sebou přináší řadu rizik. Na 11. ročníku konference Cyber Security se zaměříme na klíčové trendy a faktory ovlivňující kyberochranu organizací při práci na dálku.
28. 9. 2021

Sdílet

Na 11. ročníku konference Cyber Security nebudou chybět ani praktické ukázky. O své zkušenosti se podělí profíci na slovo vzatí, připojte se 19. října k nám. Program, včetně medailonků našich letošních spíkrů je k dispozici na webu.

Na jaká konkrétní témata se můžete těšit:

Budování dostupné kybernetické bezpečnosti – Jindra Šavel, Novicom, s.r.o.

Představíme si cestu vedoucí k funkční a nákladově dostupné kybernetické bezpečnosti, která se opírá o sdílený bezpečnostní dohled postavený na principu aktivního SOCu. Dozvíte se, jak Novicom nástroje pro DDI/NAC (ADDNET), Logmanagement/SIEM (ELISA) a visibilitu assetů (BVS) podporují koncept Aktivního SOCu a jaké jsou praktické zkušenosti s jejich nasazováním ve veřejném sektoru i v privátní sféře.

Migrace do Office 365 otevírá další bezpečnostní otázky, které nesmí být podceňovány – Roman Prikryl, System4u

Nástroje Office 365 jsou hlavní důvod, proč zákazníci se službami Microsoft 365 začínají. S těmito nástroji koncoví uživatelé pracují a tím se otevírá velice důležitá oblast bezpečnosti pro všechny uživatelské přístupy, firemní zařízení a firemní data. Na řadu přichází oblast Enterprise Mobility & Security, která řeší přístup ke službám Microsoft 365 a zabezpečení dat, která jsou v Microsoft 365 uložena.

„Oni neví, že my víme“, problematika detekce a blokace cílených útoků bez využití malwaru – Václav Zubr, ESET

O vyřazení firmy z provozu po zašifrování útočníky můžeme z médií slyšet téměř každý týden. Co už se většinou nepíše je, že zašifrování bývá až finální fáze celé operace. Útočníci jsou v síti oběti často i týdny a nepozorovaně kradou interní data. Jak je možné, že anti-malware produkty nic nedetekují? A jak takové útoky odhalit a účinně blokovat? To vše včetně reálné simulace takového kybernetického útoku a jeho detekce si ukážeme na přednášce.

Jak útočníci pronikají skrze vícefaktorové ověřování (2FA/MFA) – Martin Haller, PATRON-IT

Při připojování k firemní síti přepisujeme kódy z SMS, schvalujeme push notifikace či zadáváme PIN k čipové kartě. Míra zabezpečení vzrostla, přesto se stále setkáváme s velkým množstvím kybernetických incidentů. Kyberzločinci se samozřejmě adaptovali a my si ukážeme jak.

Informace, data a služby z temné strany internetu – Daniel Hejda, Cyber Rangers

Na přednášce si ukážeme temnou stranu internetu, konkrétně se podíváme na to, co vše je možné zakoupit na DarkWebu. Zhodnotíme, jak náročné je pro běžného smrtelníka se v tomto prostoru pohybovat. Během přenášky se také podíváme na některá nechvalně známá internetová fóra a nahlédneme pod pokličku botnetovým službám

Veřejná data – víte o nich a umíte je využít? – Kamil Jelínek, ILConsulting .cz

Kromě výše zmíněných se můžete těšit také na přednášející ze společností Avast, F5, McAfee nebo MyQ.

Oblastí, kde lze data veřejného sektoru využít, je celá řada – mimo jiné i v oblasti kyberbezpečnosti. Přístup k veřejným datům může snížit nároky a zejména náklady na personál, snížit rizika spojená s únikem dat a umožnit efektivnější a rychlejší vznik nových technologických projektů. Ne vždy však veřejný sektor data poskytuje dobrovolně.

Společně si zodpovíme následující otázky:

Proč by vás data veřejného sektoru měla zajímat?

O jaká data se jedná a kdo je má?

A hlavně – jak se k obrovskému množství dat veřejného sektoru dostat a jaké právní nástroje k tomu lze použít?

Na konferenci Cyber Security se můžete zaregistrovat zde. Cena vstupenky činí 2 900 Kč bez DPH. Těšíme se na vás 19. října v pražském hotelu Don Giovanni.

Generálním partnerem konference je společnost AVAST Software. Stříbrnými partnery jsou
ESET, F5 Networks, McAfee, MyQ, Novicom a System4u. Partnerem akce je DELL Technologies. Produktovým partnerem je EasyEvent. Organizátory jsou CFOworld, CIO Business World, Computerworld, ChannelWorld, Root.cz a SecurityWorld.