Hlavní navigace

Jak ve firmě vyřešit volání v rámci EU i mimo ní? Vyzkoušejte VoIP telefonii

 Autor: NFON
Potřebujete ve firmě volat zákazníkům v rámci EU i mimo ní? Chcete vědět jak používat mezinárodní telefonní číslo?
7. 12. 2021

Sdílet

Často ve firmě voláte do zahraničí, ať už v rámci Evropské unie či za její hranice? Přečtěte si, jak vyřešit volání odkudkoliv kamkoliv, aniž byste vlastnili zahraniční SIM karty či tarify nebo platili vysoké částky za mezinárodní hovory. Dozvíte se také, co je mezinárodní telefonní číslo.

Vysokým fakturám za volání do a ze zahraničí můžete předejít například nasazením firemní VoIP telefonie. Ta pomalu nahrazuje konvenční telefonní linky a na rozdíl od nich hlas přenáší přes internet. Jedním z efektivních řešení jak ve firmě volat odkudkoliv kamkoliv jsou cloudové telefonní systémy, jejichž poskytovatelé se starají také o ukládání a bezpečnost vašich dat.

Jak funguje volání do EU a volání do ciziny s cloudovou telefonií

Časté volání do různých sítí, včetně těch zahraničních, můžete ve firmě vyřešit například systémem Cloudya od společnosti NFON, jediného celoevropského poskytovatele cloudové telefonie. Webová aplikace Cloudya nevyžaduje instalaci a je tak nezávislá na zařízení i místě, kde se nacházíte. Přistupovat k ní můžete i ze smartphonu či z tabletu.

Se systémem Cloudya můžete kromě hlasových hovorů pořádat také videohovory nebo sdílet obrazovku. Nasazení tohoto systému trvá maximálně 48 hodin a jeho počáteční nastavení je opravdu snadné díky technologii Plug and Play. Ukládaná a přenášená data jsou chráněna s ohledem na ty nejvyšší současné bezpečnostní standardy.

Mezinárodní telefonní číslo pro firmy a neomezené volání do všech sítí

Mezinárodní telefonní číslo je jedním z prostředků komunikace se zahraničními klienty. Obvykle není spojeno s konkrétní telefonní linkou, ale směruje příchozí hovory na jiná čísla. Vaši zákazníci tak nemusí při volání na mezinárodní číslo bojovat s různými státními předvolbami. Místo toho s nimi komunikujete ze zdánlivě lokálního, důvěryhodného čísla, aniž byste museli mít pobočku v dané zemi. 

Je-li pro vás tato funkce důležitá, ujistěte se při výběru VoIP řešení pro firemní telefonii, že zvolený systém tuto konkrétní službu zahrnuje.

VoIP telefonie vám ulehčí také neomezené volání do všech sítí. Nemusíte studovat podmínky a tarifní nabídky na webech mobilních operátorů. V kombinaci s cloudem se navíc přenáší veškerá zodpovědnost za provoz a údržbu na poskytovatele služby; informace o cenách volání i platbách za systém najdete přímo u něj.

Ať už ve firmě často voláte po Evropské unii či za její hranice, je moderní VoIP telefonie šikovným řešením. Jedním z technicky vyspělých systémů tohoto typu je Cloudya od NFONu, která vás kromě hovorů se zákazníky doma i v zahraničí efektivně propojí také uvnitř firmy.