Hlavní navigace

Jak vybrat kvalitní firemní server

Efektivní práce ve firmách dnes začíná a končí s dobrým technickým vybavením, mezi které patří i servery.
30. 11. 2016

Sdílet

Konec roku je pro řadu firem dobou investic do technického vybavení. Pořizují se nové notebooky, monitory, tiskárny a další koncová zařízení, která mají v dalším roce usnadnit práci zaměstnancům a zefektivnit pracovní procesy. Zapomínat by se ale nemělo ani na servery a infrastrukturu obecně. Zázemí spolehlivých firemních serverů a infrastruktury totiž zajištuje zaměstnancům rychlou práci s vysokým zabezpečením dat a nejen to.

Prakticky každá moderní firma začne dříve nebo později řešit řadu dalších problémů, jako je plynulý provoz obchodních či webových aplikací, zálohování a archivace dat, sdílení tiskáren a podobně. V rámci lokální sítě jsou stále nejlepším řešením fyzické servery, které se postarají o maximální výkon a efektivitu všech firemních procesů a zároveň udrží krok s růstem firmy jako takové.

Právě svou spolehlivostí dlouhodobě vynikají servery Lenovo z produktových řad ThinkServer a System x. Modely System x3650 M5 a System x3550 M5 přitom v nedávném testu britského odborného webu IT Pro získaly nejvyšší možné hodnocení pěti hvězdiček.

Web zaměřený na analýzy, recenze a informační servis pro profesionály v oblasti podnikových informačních technologií ocenil na serverech Lenovo především vynikající poměr ceny a výkonu, nízkou spotřebu energie, flexibilitu a snadnou rozšiřitelnost, která umožňuje v případě potřeby plynule navyšovat kapacitu.

V recenzi zabodoval také nový software Lenovo xClarity pro vzdálenou správu serverů, s jehož pomocí je možné obsluhovat celou škálu zařízení od systémů ThinkServer a System x přes switche a disková pole až po rackové skříně.

Pokud jde o záruku a podporu v nečekaných situacích či v případě poruchy, nabízí Lenovo pro své servery základní tříletou záruku typu Next Business Day. Dojde-li k výpadku, přijde na řadu široká škála servisních služeb, které dokáží garantovat dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy a tím zkrátit výpadek a jeho dopad na minimum. U serverů řady ThinkServer i System x je možné záruku prodloužit až na dobu 5 let a rozšířit i prvky zákaznické podpory.

Více informací o serverových řešením Lenovo naleznete na stránkách www.thinkserver.cz.