Hlavní navigace

Je třeba skoncovat s HTTP. Přechod na HTTPS vám usnadní CZECHIA.cz

Příští rok bude ve znamení boje proti HTTP. Chrome v čele výrobců prohlížečů usiluje o ukončení tohoto zastaralého protokolu pro webové stránky.
18. 10. 2016

Sdílet

Přejděte s CZ doménou na HTTPS už nyní a nečekejte, až bude prohlížeč odrazovat návštěvníky vašeho webu. U CZECHIA.cz přejdete na HTTPS snadno a navíc k CZ doméně získáte kompletní zabezpečení zdarma.

97 % veškeré komunikace na internetu stále není šifrováno

Přechod z HTTP na HTTPS je hlavním trendem pro několik příštích let. SSL certifikáty dříve sloužily pro zabezpečení konkrétních stránek, na kterých se sbírají citlivé údaje a odesílají přes síť. Internet se ale změnil a šifrování je nutné použít všude. Nejedná se zdaleka jen o zabezpečení přenosu dat, ale také zaručení jejich neměnnosti (obrana proti přidávání reklam do obsahu stránek), autenticity serveru (ochrana proti phishingu) a výraznému zrychlení webových stránek díky HTTP/2. Nástupce zastaralého protokolu pro přenos stránek se začíná používat a prohlížeče se k webům, které běží na HTTP/2, připojují už jen šifrovaně.

Prohlížeče si uvědomují rizika setrvání u HTTP

Z tohoto důvodu bude Chrome od ledna 2017 upozorňovat na stránky, které odesílají hesla či údaje platebních karet nešifrovaně. Je pouze otázkou času, kdy začne upozorňovat na nebezpečné spojení přes HTTP. Starý protokol začne Google „pohřbívat“ příští rok, proto byste se měli připravit co nejdříve. Pomůžeme vám přejít na šifrovaný protokol. S CZ doménou a CZECHIA.cz je přechod na zabezpečený web jednoduchý.

Správce CZ domény dělá pro její bezpečnost maximum

CZ doména a její správce jsou lídrem v bezpečnosti. Možná víte, že od začátku DNSSECu patří CZ doména k světovým průkopníkům v používání tohoto zabezpečení DNS záznamů. Správce CZ domény se věnuje kromě jiného i udržování internetové bezpečnosti v celém Česku. Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ se podílí na řešení bezpečnostních incidentů, shromažďuje související data a předává je osobám odpovědným za chod příslušných sítí.

CZ doména je tak pro váš projekt skvělou volbou. Zaregistrujte si ji u CZECHIA.cz a o její zabezpečení se postaráme. K CZ doménám poskytujeme nejen službu DNSSEC, ale i SSL certifikát Basic DV. Tedy nástroj vhodný pro snadný přechod na šifrovaný HTTPS protokol.

Kompletní zabezpečení CZ domén od CZECHIA.cz

Využíváme kombinaci moderních technologií, díky které dokážeme zabezpečit celou vaši CZ doménu a komunikaci na ní probíhající. DNSSEC ochrání návštěvníka před podvrženými DNS záznamy, SSL/TLS šifruje komunikaci na doméně a váš e-mail je zabezpečen kromě šifrování přenosu dat i proti zneužití k phishingu. Jak? Pomocí technologie DKIM, která slouží pro podepisování odeslaných e-mailů, a SPF záznamu pro ochranu proti neoprávněnému odesílání zpráv pod vaším jménem.

Pro bezpečné přihlašování ke službám CZECHIA.cz a pro správu CZ domén pak lze zvolit mojeID, které také provozuje správce domény CZ a které budete moci využít i jako evropsky uznanou identitu (eIDAS).

Nastal čas zabezpečit svou doménu SSL certifikátem

Šifrování se už stalo nedílnou součástí internetu. Začněte ho na své CZ doméně využívat i vy s pomocí profesionálních služeb od CZECHIA.cz. Záleží nám na zabezpečení projektů našich zákazníků, a proto aktivně podporujeme inciativu rozšíření dostupnosti šifrování.

Zaregistrujte si CZ doménu k CZECHIA.cz a bezplatně získáte kompletní zabezpečení své domény včetně SSL certifikátu Basic DV od světové certifikační autority Symantec. Samozřejmostí je jeho důvěryhodnost ve všech aktuálních prohlížečích a platnost po celou dobu registrace domény. Pokud se navíc rozhodnete i pro naše profesionální webhostingové služby, nainstalujete si certifikát jedním kliknutím.

Zabezpečte svou doménu a přejděte na šifrovaný protokol ještě dnes. Snadno, rychle a bezplatně. Zaregistrujte si svou CZ doménu na CZECHIA.cz.