Hlavní navigace

Josef Průša zve vývojáře na 3D tiskařský hackaton

Seznamte se s novou 3D tiskárnou Original Prusa MINI na vývojářském hackatonu pořádaném firmou Prusa Research!
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Firma Prusa Research je po celém světě známá jako výrobce populárních 3D tiskáren Original Prusa. Ty vznikly na základech open-source hardwaru a této myšlence je firma vedená Josefem Průšou věrná dodnes. Důkazem toho je i zatím poslední představená 3D tiskárna Original Prusa MINI. Tato kompaktní tiskárna, vhodná pro začátečníky, školy a tiskové farmy, je založená na vlastní 32-bitové základní desce Buddy, která před vývojáři otevírá spoustu úplně nových možností.

A právě tento nový hardware se stal skvělou záminkou pro uspořádání Prusa Hackatonu 2019. Na něm chce firma nedávno ohlášené novinky představit vývojářské komunitě. Zároveň půjde o ukázku toho, jak taková práce na vývoji tiskáren vypadá a co všechno obnáší.

Hackaton se bude konat od pátku 29.11. do soboty 30.11. v prostorách otevřené dílny Prusalab, nacházející se v sídle Prusa Research v pražských Holešovicích. V Prusalabu se zhruba před rokem už jeden hackaton odehrával, ten aktuální je však první, který pořádá přímo pražský výrobce tiskáren.

Prusa Hackaton 2019 je orientován především na firmware tiskáren a vylepšování software, protože úpravy hardware je těžké navrhnout za 24 hodin. Už jen tisk upraveného dílu zabere dlouhý čas. Navíc pro dobrou funkci změny hardware je třeba často udělat i úpravy firmware. Od každého účastníka se tedy očekává určitá úroveň znalostí C/C++ (8bit AVR a/nebo 32bit STM) a schopnost orientovat se v cizím kódu. Mezi uváděnými tématy je například návrh adaptivního řízení proudu do motoru extruderu, logování chování tiskárny na USB nebo portace hry Doom s přizpůsobením ovládání hardwaru tiskárny. 

Připraveno bude standardní zázemí pro podobné akce, tedy vše od kancelářských potřeb přes občerstvení až po prostor pro nocleh. Na místě budou i vývojáři z Prusa Research, kteří se zhostí role team leaderů a účastníky podpoří osobně i Josef Průša.

Chcete nahlédnout pod pokličku vývoje 3D tiskáren? Zajímá vás nová 32-bitová elektronika Original Prusa MINI a chcete si ji vyzkoušet mezi prvními na světě? Přihlášku na Prusa Hackaton 2019 můžete vyplnit na stránce https://www.prusa3d.cz/hackaton/, kde najdete i další podrobnosti.

Uzávěrka přihlášek je 20. 11. 2019.