Hlavní navigace

Josef Průša zve vývojáře na 3D tiskařský hackaton

Seznamte se s novou 3D tiskárnou Original Prusa MINI na vývojářském hackatonu pořádaném firmou Prusa Research!
13. 11. 2019

Sdílet

Firma Prusa Research je po celém světě známá jako výrobce populárních 3D tiskáren Original Prusa. Ty vznikly na základech open-source hardwaru a této myšlence je firma vedená Josefem Průšou věrná dodnes. Důkazem toho je i zatím poslední představená 3D tiskárna Original Prusa MINI. Tato kompaktní tiskárna, vhodná pro začátečníky, školy a tiskové farmy, je založená na vlastní 32-bitové základní desce Buddy, která před vývojáři otevírá spoustu úplně nových možností.

A právě tento nový hardware se stal skvělou záminkou pro uspořádání Prusa Hackatonu 2019. Na něm chce firma nedávno ohlášené novinky představit vývojářské komunitě. Zároveň půjde o ukázku toho, jak taková práce na vývoji tiskáren vypadá a co všechno obnáší.

Hackaton se bude konat od pátku 29.11. do soboty 30.11. v prostorách otevřené dílny Prusalab, nacházející se v sídle Prusa Research v pražských Holešovicích. V Prusalabu se zhruba před rokem už jeden hackaton odehrával, ten aktuální je však první, který pořádá přímo pražský výrobce tiskáren.

Prusa Hackaton 2019 je orientován především na firmware tiskáren a vylepšování software, protože úpravy hardware je těžké navrhnout za 24 hodin. Už jen tisk upraveného dílu zabere dlouhý čas. Navíc pro dobrou funkci změny hardware je třeba často udělat i úpravy firmware. Od každého účastníka se tedy očekává určitá úroveň znalostí C/C++ (8bit AVR a/nebo 32bit STM) a schopnost orientovat se v cizím kódu. Mezi uváděnými tématy je například návrh adaptivního řízení proudu do motoru extruderu, logování chování tiskárny na USB nebo portace hry Doom s přizpůsobením ovládání hardwaru tiskárny. 

Připraveno bude standardní zázemí pro podobné akce, tedy vše od kancelářských potřeb přes občerstvení až po prostor pro nocleh. Na místě budou i vývojáři z Prusa Research, kteří se zhostí role team leaderů a účastníky podpoří osobně i Josef Průša.

Chcete nahlédnout pod pokličku vývoje 3D tiskáren? Zajímá vás nová 32-bitová elektronika Original Prusa MINI a chcete si ji vyzkoušet mezi prvními na světě? Přihlášku na Prusa Hackaton 2019 můžete vyplnit na stránce https://www.prusa3d.cz/hackaton/, kde najdete i další podrobnosti.

Uzávěrka přihlášek je 20. 11. 2019.