Hlavní navigace

Junior Internet již jedenáctkrát odrazovým můstkem pro mladé

Až do 15. února 2010 se mohou mladí lidé hlásit se svými webovými stránkami, grafickými pracemi a eseji o Internetu do 11. ročníku projektu Junior Internet. Vítězové získají hodnotné ceny, publicitu a příležitost představit své projekty českému i mezinárodnímu publiku. Všichni účastníci pak budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční 20. března 2010 v Praze.
18. 1. 2010

Sdílet

V roce 2010 se uskuteční již jedenáctým rokem projekt Junior Internet, zaměřený na aktivní mladé lidi zajímající se o Internet. Nejlepší oceněné projekty v rámci každoročních internetových soutěží získají kromě hodnotných cen možnost představit svůj projekt na mezinárodním sympoziu Junior Internet, kterého se zúčastní i vítězové z dalších zemí Evropy.

Prostřednictvím přihlašovacích formulářů na webových stránkách www.juniorinternet.cz je možné se až do 15. února 2010 registrovat do jedné ze čtyř soutěžních kategorií:

  • JUNIORWEB - soutěž webových stránek a internetových projektů
  • JUNIORDESIGN - soutěž designů a grafických návrhů
  • JUNIORTEXT - soutěž textů na téma „Moje vize Internetu v roce 2020“
  • JUNIORERB - soutěž webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa či veřejnou správu

Připravena je pro letošní ročník speciální cena pro webové projekty, které využívají technologie od společnosti Adobe.

Ve spolupráci s Nadací Vodafone bude předána také speciální cena  pro neziskové internetové projekty vytvářené mladými lidmi, které jsou obecně prospěšné a pozitivně přispívají okolí.

Vítězové ve všech kategoriích si kromě nových zážitků a zkušeností odnesou také věcné ceny od sponzorů soutěže. Ti, kteří nezvítězí, však nemusí zoufat. Všichni účastníci soutěží budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční v sobotu 20. března 2010 v Praze. Připraven bude zajímavý program plný přednášek o Internetu, prezentací úspěšných projektů, diskusí se známými internetovými osobnostmi a mnoho dalšího. Pro účastníky bude během programu připravena také tradiční tombola o zajímavé ceny.

Projekt Junior Internet probíhá nejen v České republice, ale i v Maďarsku, Polsku a na Slovensku, kde bude letos také třídenní mezinárodní sympozium, probíhající ve dnech 27. – 29. 3. 2010, na které se sjedou všichni vítězové z ČR i ostatních zemí. Účastníci tak budou mít příležitost seznámit se s mladou evropskou internetovou elitu.

Projekt Junior Internet, který je určen pro mladé tvůrce do 18 let, organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic). Projekt probíhá pod záštitou Děkana FHS UK, doc. PhDr. Ladislava Benyovszkého, CSc. Generálními partnery projektu jsou Adobe Systems, Nadace Vodafone, Dignity, Axima a Mezinárodní višegrádský fond. Ceny pro vítěze a do tomboly pro účastníky věnovaly společnosti AEC, Computer Press, Zoner a Software602. Mediálními partnery projektu jsou servery Lupa.cz, Zdroják.cz, Root.cz, Newton Media, Internetová agentura Netvisio a Alík.cz.