Mějte pod kontrolou koncová zařízení a webové aplikace
Kolik máme ve firmě zařízení? Mají aktuální firmware? Proč některé z webových aplikací nefungují správně? Jak to napravit? Na všechny tyto otázky najdete odpovědi v tomto webináři. Ten vám mimo jiné představí Meraki MDM, nástroj pro správu koncových zařízení, který umožňuje spravovat aplikace, aktualizovat firmware či zařízení vymazat, a to vše vzdáleně. Jak provést analýzu funkčnosti webových aplikací a jak zjistit, proč aplikace nefunguje a zda je problém na straně LAN, WAN, poskytovatele služeb nebo serveru, to si ukážeme prostřednictvím Meraki Insight.
Řada přepínačů Catalyst 9000
Zajímá vás problematika přepínaných sítí nebo byste rádi načerpali informace o přepínačích Cisco, pak je tento webinář určený právě vám. Přináší přehled přepínačů řady Catalyst 9000 a jejich doporučeného pozicování v různých rolích a místech infrastruktury i možnostech zabezpečení. Dále se zabývá nejnovějšími přírůstky v této řadě a novými vlastnostmi, které přináší poslední verze operačního systému IOS-XE. Diváky seznámí s dalším rozvojem, standardizací a inovacemi v oblasti napájení pomocí síťové infrastruktury (PoE/IEEE 802,3bt) a nechybí ani pohled do nejbližší budoucnosti přepínačů.
Hybridní architektura Cisco Collaboration a nové funkcionality Cisco Jabber
Hybridní architekturu Cisco Collaboration z velké části představuje Webex Edge. Během tohoto webináře se podíváme na jeho jednotlivé části, konkrétně na Edge Audio, Edge for Devices a Video Mesh. Ve druhé části se dozvíte, co nového umí Cisco Jabber a co přichází s jeho novou verzí 12.9. – nejzajímavějšími vlastnostmi jsou efektivní práce na mobilních zařízeních (nízká spotřeba, spolehlivost) a rychlé přihlášení pomocí OAuth.
Cisco ACI – síťová platforma pro datová centra a aplikace zítřka
Správa sítí datových center byla a je komplexní. S potřebou propojení geograficky oddělených datových center, vzdálených serveroven a cloudů, nutností připojit virtualizovaná a kontejnerizovaná prostředí obvykle vzniká heterogenní celek. Tento fakt prakticky znemožňuje konzistentní řízení datových cest mezi aplikačními komponentami navzájem a směrem k uživatelům, o monitoringu takového prostředí nemluvě. Tento webinář vám ukáže, jak lze prostřednictvím Cisco ACI (Application Centric Infrastructure) zjednodušit správu sítě datového centra nejen na vlastním HW, ale také ve veřejném cloudu a díky širokému ekosystému nativně zaintegrovat i virtualizační a kontejnerové platformy. Zjistíte, jak můžete opět získat plnou kontrolu a viditelnost datových toků v celé síti s využitím Intent-based networking přístupu Cisco ACI. Navíc uvidíte, jak je možné docílit automatizovaného identity-aware přístupu k aplikování bezpečnostní politiky a SLA parametrů napříč celou síťovou infrastrukturou organizace.
Přehled novinek v portfoliu pro kybernetickou bezpečnost
Kybernetický prostor je denně vystavován různým hrozbám. Cisco Talos tyhle hrozby vyhledává a reaguje na ně. Proto se i Cisco bezpečnostní portfolio neustále vyvíjí, zlepšuje a nabývá nových funkcionalit, které jsou pro ochranu sítě, uživatelů, jejich zařízení a dat nezbytné. Během webináře se dozvíte, jak se cisco dívá na kybernetickou bezpečnost v roce 2020. Seznámíte se s novými nebo vylepšenými funkcionalitami známých produktů, jakými jsou například Cisco AMP, webové a emailové bezpečnostní brány nebo bezpečnostní analytické nástroje. Také se ale dozvíte více informací o novém produktu Cisco SecureX, který sjednocuje viditelnost, umožňuje automatizaci a celkově posouvá laťku kyberbezpečnostního ekosystému ještě o další úroveň výš.
Všechny proběhlé webináře si můžete spustit ze záznamu zde na webu TechClubu.
Jde o sérii technicky zaměřených přednášek, které se týkají témat souvisejících s architekturou sítí, datovými centry, řešeními pro IT bezpečnost, infrastrukturou pro cloudové služby, IoT nebo systémy pro spolupráci uživatelů. Některé jsou zaměřeny na designový návrh, jiné na konkrétní implementace včetně praktických příkladů a živých demo ukázek, nebo na aktuální trendy v oboru.