Hlavní navigace

Konference – Bezpečná konfigurace Kubernetes a cloudové infrastruktury

 Autor: Datascript
Instalace a konfigurace Kubernetes se už bere jako komodita, které není třeba věnovat příliš pozornosti a času, protože důležitý je provoz aplikací.
22. 5. 2023

Sdílet

A já tento přístup naprosto chápu, ale baví mě jít o krok dále a zajímat se, jaké důsledky mají různé konfigurace Kubernetes clusteru z pohledu bezpečnosti a použitelnosti – říká Tomáš Kukrál. Na konferenci jsme pro vás vybrali přednášky o praktické bezpečnosti v cloudu a Kubernetes. V první přednášce prolezeme nejčastějšími bezpečnostními dírami v Kubernetes a v druhé se podíváme na to, jak zařídit, aby Kubernetes Secrety byly opravu tajné. V další přednášce rozebereme téma confidential computingu a jak zaručit, že ten, kdo čte vaše data, jste opravdu vy. 

Nastavení Kubernetes clusteru a především aplikací obnáší mnoho různých konfigurační kroků, a proto si v přednášce o SIEMu ukážeme, jak monitorovat, či vynucovat správné a bezpečné nastavení. V neposlední řadě je dobré přemýšlet o tom, jak prokázat bezpečnost vaší aplikační infrastruktury, takže v závěrečné přednášce probereme možnosti bezpečností certifikace a jak využít certifikační pravidla i mimo certifikační proces.

Detail přednášek: https://www.da­tascript.cz/it-konference/bezpecna-konfigurace-kubernetes-a-cloudove-infrastruktury/

Seznam přednášek a speakeři

  • Kubernetes – bezpečnostní zkratky a jejich důsledky – Tomáš Kukrál
  • Objevování moderních přístupů k bezpečnému secret managementu v Kubernetes – Lukáš Beránek
  • Confidental computing – Petr Řezáček, Štěpán Pelc
  • Moderní SIEM pro kontejnerové platformy – Jakub Veverka
  • Od „security“ ke „compliance“ a zase zpátky aneb (nejen) bezpečnostní certifikace v praxi – Jaroslav Řezník

Konference se bude konat v úterý 6.6.2023 od 8:30 – 16:30 hodin v prostorách kongresového centra IKEM v Praze Krči.

Předchozí konference pořádané společností Datascript si můžete prohlédnout na youtube kanálu https://www.youtube­.com/@datascriptittrainin­gcenter6033/videos