Hlavní navigace

Konference Cloud Computing 2023 představí trendy ze světa cloudu

 Autor: Internet Info
Probereme automatizaci a podporu byznysu pomocí cloudových technologií a další témata.
30. 5. 2023

Sdílet

Konference Cloud Computing 2023 toho nabídne opravdu hodně. Seznamte se nejen s tématy, ale také s letošními spíkry. Vstupenky na konferenci je možné zakoupit zde. Těšíme se na vás už 6. června v Jalta Boutique Hotel v Praze.

Naše letošní hlavní témata

  • Jak reálně ušetřit na cloudu (nebo s cloudem)
  • Virtual cloud desktop jako alternativa k nákupu nových zařízení
  • Jak efektivně a bezpečně provozovat aplikace pomocí serverless ve firmě
  • Multicloudové prostředí pro provoz SaaS produktů
  • Cloud a kybernetická bezpečnost: dopady legislativy na cloudové služby

Vybíráme z programu:

Jak efektivně a bezpečně provozovat aplikace pomocí serverless služeb ve vaší firmě?

Jakub Hýl ze společnosti Devoteam a Pavel Krejsa z Google Cloud nám představí principy modernizace aplikací a optimalizace cloudových nákladů. Společně zodpoví, jak tyto principy aplikovat ve firmě tak, abyste dokázali vaše cloudové prostředí nejen nastavit, ale i konzistentně provozovat a optimalizovat náklady.

V přednášce se zaměří na zmapování DevOps frameworku od A až do Z – od vývoje, přes zabezpečení, po efektivní provoz aplikací – a představí praktické tipy a řešení z Google Cloud prostředí, které vám pomohou dosáhnout stanovených cílů transformace do cloudového prostředí.

Cloud jako přímá podpora Vašeho businessu

Cloud už není pouze o výpočetním výkonu a velikosti úložiště, jsme už mnohem dál. Automatizaci pomocí cloudových technologií nám představí Roman Kvapil ze společnosti SoftwareOne Czech Republic.

Jak správně nastavit multicloudovou strategii

Když investujete, tak nesázíte vše na jednu kartu. Budujete diverzifikované portfolio, které konzultujete s finančním expertem. Stejně byste měli postupovat při sestavování vaší digitální strategie. Poslední dobou světem cloudu rezonuje téma multicloud. Poradíme vám, jak vybrat a sladit kombinaci public cloudů tak, abyste naplno využili potenciál svého businessu. Téma nám ve své prezentaci představí Jakub Herink ze společnosti Geetoo.

Správa a dohled kontejnerových platforem Kubernetes v hybridním a multi-cloud prostředí

S nástupem hybridních modelů provozu a multi-cloud prostředí vznikají u provozovatelů kontejnerové platformy Kubernetes zásadní požadavky. Příkladem může být zajištění bezpečnosti, provozní monitorování, agregace metrik, kontrola nákladů nebo snadné přidělení či vytvoření nové infrastruktury uživatelům platformy. V prezentaci Lukáše Smigy ze společnosti ELOS Technologies si tyto aspekty provozu populárních Kubernetes clusterů představíme. Zastavíme se také u přínosů nástroje Advanced Cluster Management for Kubernetes od dodavatele Red Hat pro splnění těchto požadavků.

Program s anotacemi všech přednášek najdete na webu. Mezi další letošní řečníky patří Valdemar Závadský z CLOUDFIELD, Jana Pattynová z PIERSTONE nebo Ján Zajíc ze společnosti Seyfor. Vstupenky na konferenci můžete pořídit zde.

Stříbrnými partnery konference jsou společnosti Devoteam, Google Cloud a Geetoo CZ. Partnery jsou ELOS Technologies a SoftwareOne Czech Republic. Organizátory Cloud Computing 2023 jsou CIO Business World, Computerworld, Lupa.cz a Podnikatel.cz.

ZAPIŠTE SI DO DIÁŘŮ:

Konference Cloud Computing 2023

Kdy: 6. června 2023

Kde: Jalta Boutique Hotel v Praze