Hlavní navigace

Konference ICTZ se zaměří na kybernetickou bezpečnost a nakládání s citlivými údaji pacientů

 Autor: Internet Info
Rámec kybernetické bezpečnosti, předcházení útoků i jejich řešení a efektivní správa dat jsou témata pro řečníky únorového IT setkání.
25. 1. 2022

Sdílet

Hlavním tématem 15tého ročníku Konference ICT o informačních a komunikačních technologiích ve zdravotnictví je zajištění kybernetické bezpečnosti. Podíváme se ale i na IT procesy a technologie, které mohou zefektivnit a zabezpečit práci v nemocnicích a ve všech ostatních organizacích, které pracují s citlivými údaji. Do 31. ledna se máte možnost zaregistrovat za zvýhodněné vstupné EARLY na stránkách akce. Sejdeme se 22. února v Hotelu Don Giovanni v Praze. 

Dále vás čekají tato témata:

  • Modernizace a konsolidace ICT infrastruktury a vybavení nemocnic

  • Efektivní práce s daty pro prevenci, rychlejší diagnostiku i efektivnější návrh léčby 

  • Digitalizace nemocnice – jak zajistit přechod na bezpapírový provoz a jeho udržitelnost 

  • Hrozba kybernetických útoků na nemocnice 

  • Vliv COVID-19 na elektronické zdravotnictví 

  • Přínos mHealth a telemedicíny v oblasti léčby a prevence

  • Akční plán ke strategii kybernetické bezpečnosti a dopad na zdravotnictví 

  • Aktivity IROP 2021–2027 – infrastruktura ve zdravotnictví​

Výběr z programu:

Jak se připravit na obnovu po úspěšném kybernetickém útoku

Zdravotnická zařízení se stala jedním z nejčastějších cílů kybernetických útoků. Jak se na danou událost připravit a zajistit obnovu kompromitovaného systému za pomoci technologií a postupů od Dell Technologies ukáže Petr Diviš. Jeho přednáška bude pojednávat o řešení datového trezoru, odolného proti napadení.

Útoky na dodavatelský řetězec

Každý měsíc se oběťmi hackerů stávají i vývojáři, kteří v rámci pravidelné aktualizace své legitimní aplikace šíří nevědomky upravenou ztrojanizovanou verzi svého softwaru. Přednáška Václava Zubra z ESET software se mimo jiné zaměří na dříve zcela výjimečně viděné útoky typu supply chain attacks, které jsou nyní reálnou hrozbou pro mnoho českých společností. 

Rozvoj kybernetické bezpečnosti ve zdravotnictví

Architekt kybernetické bezpečnosti Tomáš Bezoušek shrne události uplynulého roku jak na straně bezpečnostních hrozeb, kterým musel sektor zdravotnictví čelit, tak na straně strategie Ministerstva zdravotnictví. Představí konkrétní kroky resortu ke zvyšování kyberbezpečnosti a nebude chybět ani výhled na rok 2022.

Nástroj pro podporu řešení kritických IT událostí 

Lukáš Termer ze Sirwisa LOGmanager představí nástroj LOGmanager pro centrální sběr a vyhodnocování logů, který pomáhá řešit kritické IT události a centrální správu bezpečnostních informací, a přesto se vyznačuje radikální jednoduchostí.

Bezbolestná ochrana dat s garantovanou obnovitelností

Boris Mittelmann z Veeam Software vám ve své prezentaci poví o základních 5 vlastnostech, které musí splňovat moderní zálohovací řešení, a o 5 pravidlech jeho správného nasazení pro zajištění garantované obnovitelnosti dat bez ohledu na příčinu potřeby obnovy.

Krizové informační centrum aneb chytré poplachy

Uslyšíte názorné příklady z fungování komunikačního nástroje pro informovanost organizací podporujícího bezproblémový chod každé firmy či provozu přímo z praxe. Pavel Štros z DATASYS představí systém KIC, který rozesílá různými kanály notifikace a pracuje přitom i se zpětnou vazbou při vykonávání scénáře, zejména při eskalacích.

Řešení kybernetické a informační bezpečnosti

Zavést kybernetickou a informační bezpečnost ve zdravotnickém zařízení reálně není ale vůbec jednoduché. Jak se s tím poprat? Na to se pokusí odpovědět Aleš Špidla, Manažer kybernetické bezpečnosti Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie.

A to není zdaleka vše. Uslyšíte témata jako řešení bezpečnosti pomocí „one box solutions“, proaktivní ochrany nestrukturovaných dat před ransomware útokem a přednášky zástupců společností THALES a Kaspersky Lab.

Využijte do 31. ledna zvýhodněné vstupné a zaregistrujte se na Konferenci o informačních a komunikačních technologiích ve zdravotnictví. Program akce najdete na stránkách TUESDAY.cz

Zlatým partnerem konference je DELL Technologies, stříbrnými partnery jsou DATASYS, ESET software, Sirwisa a Thales Group, neposledním partnerem je Veeam Software. Na akci vystavuje AlbisTech Medical a J&T Leasingová společnost. EasyEvent je produktovým partnerem. Organizátory jsou odborné servery Computerworld, SecurityWorld, ChannelWorld, CFOworld a CIO Business World.