Hlavní navigace

Červnová konference Internet a Technologie 10 tentokrát především o IPv6

Třetí ročník konference o současném internetu a internetových technologiích bude letos rozdělen do dvou dnů.
26. 5. 2010

Sdílet

Setkání internetových odborníků, které pořádá sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, se tentokrát uskuteční 7. a 8. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích. V programu konference Internet a Technologie 10 najdou zájemci i tentokrát přednášky a diskuse na aktuální internetová témata jako jsou například doménová bezpečnost, open source, ale především stále živější IPv6.

Akce Internet a Technologie 10 volně navazuje na první a druhý ročník konference o internetu a jeho technologiích. Přednášky a jejich videozáznamy jsou k dispozici na stránkách konferencí Internet a Technologie 08 a Internet a Technologie 09.

Co nového nebo již tradičního na návštěvníky konference Internet a Technologie 10 letos čeká? Vedle on-line přenosu, který mohou zájemci sledovat na stránkách konference a nově také po oba dva dny na serveru Root.cz, je to především rozložení přednášek a diskusí do dvou dnů. Další letošní novinka souvisí s Twitterem CZ.NIC, který bude po celou dobu přinášet ty nejzajímavější postřehy z akce přímo od zaměstnanců sdružení.

Nově budou letos jednomu tématu věnovány celé dva bloky; o IPv6 se bude mluvit nejen v teoretických přednáškách a v případové studii, ale pro zájemce je připravena i panelová diskuse, v níž se sejdou jak zástupci komerční sféry, tak státní instituce nebo akademické obce. Na všechny přihlášené také čeká 50% slevový kupón na vybrané školení v Akademii CZ.NIC. V nabídce tohoto specializovaného výukového centra je už teď vypsaná série kurzů, které jsou věnovány přímo tématům spojeným s tím, co zájemci na konferenci Internet a Technologie 10 uvidí a uslyší. Tématické kurzy začínají bezprostředně po skončení konference.

Program konference Internet a technologie 10.

Pořadatelé konference Internet a Technologie 10 upozorňují, že kapacita v sále je omezená, a doporučují všem, aby se na akci přihlásili včas. Registrační formulář najdou zájemci společně s dalšími informacemi na internetových stránkách konference Internet a Technologie 10. Cena za jednodenní vstupenku je 200 Kč včetně DPH, poplatek za oba dva dny akce je potom 400 Kč (opět včetně DPH). V rámci registračního formuláře je také možné se přihlásit do mailové konference a dostávat tak informace o aktivitách sdružení dříve než ostatní.

Konference Internet a Technologie 10 je jedním z řady projektů sdružení CZ.NIC. Vedle tohoto odborného setkání pořádá správce registru domén .CZ a ENUM také například vývojářskou soutěž „VIP – Vyvíjej, Inovuj, Programuj“, ve vlastní Edici CZ.NIC vydává odborné knihy, provozuje specializované výukové centrum Akademie CZ.NIC nebo v rámci vzdělávacích a osvětových aktivit spolupracuje se školami po celé České republice. Jedním z posledních projektů sdružení CZ.NIC je v loňském roce založené výzkumné a vývojové centrum Laboratoře CZ.NIC, jehož open source software BIRD získal nedávno významné mezinárodní ocenění LINX Awards 2010. Také projektu BIRD bude věnována jedna z letošních prezentací.

Mediálními partnery konferenci Internet a Technologie 10 jsou informační portály Root.cz (hlavní mediální partner), Lupa.cz, Zdroják.cz, Linuxexpres.cz, mesíčník openMagazím a rozhlasová stanice ČRo Leonardo.