Hlavní navigace

Kyanid, C++ a GIMP – knižní novinky z Computer Pressu

Pokud chcete svou drahou polovičku překvapit romantickým dárkem, rozhodně ji nekupujte novou knihu Kyanid a Štěstí.
6. 11. 2013

Sdílet

Jestliže ale patříte ke skupině lidí, která zbystří, když uslyší slova jako nekorektní, černý, drsný či morbidní, kupte si ji minimálně pro sebe. Skoro sto padesát stripů kultovního webového komiksu vás zaručeně rozesměje.

Kyanid a Štěstí má dnes již více než tři tisíce epizod a v České republice si získal desetitisíce fanoušků. V tištěné podobě vychází výběr toho nejlepšího a třicet nových dílů, které na Internetu nenajdete. Kniha výborně poslouží nejen jako dárek, ale má také další praktická využití, které popisuje toto instruktážní video.

Běžte do toho. Libujte si v trapném tichu, buďte zlomyslní a zasmějte se vtipům, které slušní lidé neříkají. Do pekla za to nepůjdete… pravděpodobně.*

* Nakladatelství ani autoři nenesou odpovědnost za situace, kdy skončíte v pekle, očistci nebo jiné formě posmrtného života, která neodpovídá vašim představám.

Ovládněte C++ včetně grafických uživatelských rozhraní

Chcete se naučit programovat v C++ od naprostých základů až po komplexní projekty? Pak je přímo pro vás určeno aktualizované vydání světového bestselleru Mistrovství v C++. Díky čtivému a srozumitelnému výkladu, množství praktických ukázek a přehledné struktuře budete kupředu postupovat rychlostí blesku.

A co až dojdete na konec? V tom případě pro vás máme připravenou další novinku, díky níž můžete již jako programátoři v C++ vylepšit svoje aplikace, které zatím komunikují s uživatelem pouze prostřednictvím příkazového řádku. Vytvořte jim pomocí frameworku Qt přehledné a ergonomické grafické uživatelské rozhraní. Naučíte se pracovat s různými prvky uživatelského prostředí, jejichž kombinací vytvoříte intuitivní grafický návrh rozhraní aplikace, ve kterém se bude uživatelům dobře pracovat.

GIMP a Inkscape – grafika zadara

Začínáte s tvorbou grafiky nebo jste se rozhodli přejít na GIMP jako bezplatnou alternativu k ostatním grafickým editorům? Potřebujete novou inspiraci pro další práci? Uživatelská příručka pro začínající grafiky vás provede nástroji GIMPu a předvede jejich praktické využití na konkrétních projektech.

Kniha není pouhou sbírkou krokových postupů, ale také základem pro rozvoj kreativních dovedností, díky nimž budete pomocí GIMPu schopni převést vaše nápady do reality. Naučíte se jak přesně a rychle vytvářet grafiku úplně od nuly, navrhovat loga a ikony, rozpohybovat vlastní animace a kreativně využívat nástroje, které GIMP nabízí.

A pokud to myslíte s grafikou opravdu vážně, můžete plynule navázat a naučit se tvořit precizní vektorové obrázky s bezplatným editorem Inkscape. Praktický průvodce tvorbou vektorové grafiky vychází 13. listopadu, a dokáže vám, že profesionální díla nemusí vznikat nutně jen v programech za desetitisíce. Obě knihy dohromady vám dají pevnou základnu dovedností, která je nutností pro všechny grafiky pracující s volně šiřitelným softwarem.