Hlavní navigace

Lenovo servery. Nižší náklady na provoz serveru a serverovny

Lenovo ThinkServer RD650 nabídne mimořádnou kapacitu, maximální škálovatelnost a více konektivity.
7. 9. 2015

Sdílet

Podnikatelé a především firmy jsou jedni z nejčastějších uživatelů výkonných serverů, které zastávají řadu důležitých funkcí. Spolehlivost, kvalitní provedení a snadná správa jsou proto klíčovými vlastnostmi, které hrají svou roli při výběru i následném provozu. Server, na kterém běží podnikové aplikace nebo databázové systémy, si prostě nemůže dát pauzu. Zároveň by měl být spíše kompaktní kvůli omezeným kapacitám většiny serveroven a pokud možno snadno škálovatelný, pro případ, že by se firma rozrostla a potřebovala využívat více kapacity svých serverů.

Všechny tyto požadavky bez problémů splňuje Lenovo ThinkServer RD650. Díky svému inovativnímu designu nabídne mimořádnou kapacitu interního úložiště, maximální škálovatelnost a více konektivity než kdykoliv předtím. Díky tomu najde své uplatnění při řešení kriticky důležitých úkolů v řadě segmentů od výroby, zdravotnictví, přes služby až po veřejný sektor. Zvládne ale také procesy virtualizace, streaming videa, shromažďování analytických údajů nebo plynulý provoz již zmiňovaných podnikových aplikací a databází.

Jeho tři základní rozšiřitelné varianty se liší množstvím a typem diskových šachet. Server je připraven pro provoz až dvou 18ti jádrových procesorů Intel Xeon E5–2600 v3 a nasazení až 768 GB DDR operační paměti. Konstrukce serveru poskytne dostatek prostoru také dalším rozšiřujícím prvkům. Volitelně jsou dostupné například dvě přídavné enterprise M.2 SSD karty pro bezpečné bootování, modul iKVM nebo bezpečnostní čip TPM.

Kombinace pasivních chladičů v oblasti procesoru a šesti redundantních hot-swap ventilátorů zajišťuje důkladný odvod tepla, takže je server schopen spolehlivě fungovat za teploty až 45°C, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Nižší nároky na chlazení navíc pomáhají snižovat spotřebu energie v serverovnách a šetřit tak náklady na provoz serveru jako takového. Ty šetří ostatně i nová generace energeticky úsporných zdrojů s účinností až 96 %, která vyniká minimálními energetickými ztrátami.

Maximální konektivitu zajišťuje slot AnyFabric, který lze osadit kartou s konektivitou, kterou si zákazník zvolí – ať u se jedná o Ethernet, 10Gb Ethernet, Fibre Channel a další. Server také obsahuje dedikovaný Ethernet slot, který slouží jako management port.

Pro nastavení a instalaci OS je připraven nástroj Lenovo ThinkServer Deployment Manager, který umožňuje instalaci operačního systému i veškerých potřebných ovladačů serveru. Do jeho rozhraní lze jednoduše přistoupit přes BIOS, nebo využít aplikaci System Manager pro vzdálený přístup, která v Advanced verzi umožňuje i plnou vzdálenou správu včetně vzdálené plochy odkudkoliv. Více informací naleznete na www.thinkserver.cz.