Hlavní navigace

Master radí: Chopte se kormidla

Nenechte odplout technologii, která mění vývoj aplikací. Přejděte s MasterDC na Kubernetes kontejnery.
6. 11. 2018

Sdílet

Datacentrová společnost Master Internet uvádí novou službu kontejnerové virtualizace a privátního clusteru na technologii Kubernetes. Výstavba probíhá na míru potřebám konkrétního zákazníka a technici Masteru k ní na rozdíl od globální konkurence nabízí analýzy a konzultace migrace do nového prostředí.

Kubernetes si oblíbili vývojáři a systémoví správci po celém světě pro jeho vysokou míru automatizace, efektivnější využití výpočetních kapacit a vysokou dostupnost. Vyvinut a testován byl Kubernetes při provozu aplikací společnosti Google, díky čemuž v současnosti těží tento orchestrační nástroj z kombinace best-practices velkých hráčů a zkušeností rychle rostoucí komunity.

Co je Kubernetes?

Open-source nástroj pro orchestraci kontejnerů Kubernetes je známý také jako K8s. Zajišťuje automatizaci a efektivnější využití výpočetních kapacit. Slouží k orchestraci kontejnerů, pomáhá především při škálování a nasazování nových verzí aplikací. Deployment tak může s Kuberenetes probíhat zcela bez výpadku.

Ideální pro vývojáře aplikací

 „Vývojářům kontejnerových aplikací doporučujeme Kubernetes zejména pro snadné škálování a bezvýpadkový rolling update při nasazování nových verzí,“ přibližuje technologii administrátor Masteru Jan Hrnčíř. Pokud totiž nasazujete nové kontejnery do produkce, musíte obvykle zajistit způsob, jakým přepnout z původní verze na novou. A to Kubernetes vyřeší za vás.


Master Internet staví vysoce dostupné Kubernetes clustery. Zákazníci mohou využít i hybridní infrastrukturu, kdy management Kubernetes poběží na vysoce dostupném cloudu a výpočetní kapacita na bare-metal serverech.

Privátní Kubernetes cluster od Masteru kromě vysoce dostupné managed infrastruktury zahrnuje i customizaci řešení dle preferencí. Infrastruktura může běžet výhradně na bare-metal serverech, nebo hybridním řešení. Možná je i varianta provozu z jednoho či dvou datacenter MasterDC. „V případě pokročilých služeb, mezi které Kubernetes cluster spadá, zkrátka postupujeme vždy dle požadavků klienta,“ říká Hrnčíř.

Proč byste měli uvažovat o Kubernetes od MasterDC?

1.Bezvýpadkový rolling-update a rollback
Nejenže deployment probíhá bez výpadku. Při nasazení nových verzí aplikace udržuje Kubernetes repliky obou verzí pro případný rollback na předešlou verzi.

2.Chytré řešení ukládání citlivých dat

Vestavěný objekt secrects slouží pro uchování a cílené sdílení citlivých dat jako jsou například tokeny, hesla, klíče a další.

3.Vysoká dostupnost na všech úrovních
Mimo základní multi-master roli je vysoká dostupnost zajištěna i na úrovni etcd, load balancerů a celé fyzické úrovni včetně napájení a konektivity.

Kdo je Master Internet?

Na trhu s hostingovými a telekomunikačními službami se Master Internet pohybuje od roku 1998. Za dvacet let zkušeností v této oblasti vyrostl Master v předního provozovatele datacenter s vlastními cloudovými platformami v Česku a vývojovým týmem MasterAPP. Z datových center MasterDC v Praze a Brně dodává zákazníkům komplexní infrastrukturní řešení včetně vývoje software. Dlouhodobě spolupracuje s dodavateli špičkového hardware a softwarových technologií.