Hlavní navigace

Master zveřejnil novou generaci HP serverů – začíná na akčních 2222 Kč

24. 10. 2012

Master Internet dnes obohatil hostingový trh osmou generací dedikovaných HP serverů. Vlajkovou lodí nové nabídky je velmi bohatá konfigurace HP Proliant 320e za akčních 2222 korun měsíčně.

Nová generace Gen8 HP serverů

Nově zveřejněná nabídka dedikovaných serverů od Master Internet je kompletně postavena na HP Gen8, která přináší celou řadu zásadních vylepšení. U této generace je totiž poprvé nasazena 22nm mikroarchitektura Ivy Bridge, která umožňuje efektivnější turbo boost (automatické přetaktování) a zároveň má podstatně nižší spotřebu energie. Master Internet u všech sestav používá DDR3 paměti na frekvenci 1600 MHz. V kombinaci se zmíněnými Ivy Bridge procesory tak zákazníkům nabízí téměř dvojnásobný výkon na jednotku spotřeby při provozu serveru. Nová generace HP serverů také nabízí zdokonalené funkce pro správu serverů z libovolného místa iLOv4, které poslouží jako komfortní náhrada za KVM over IP bez nutnosti fyzického připojování. Vylepšené iLO nyní umožňuje zákazníkovi kompletní dohled a konfiguraci hardware včetně RAID.

Sestava s drtícím poměrem výkon cena

Master Internet osadil svoji akční sestavu výkonným procesorem Intel Xeon E3–1220 v2 (Ivy Bridge) s frekvencí 3.1GHz a 8 GB RAM pracující na frekvenci 1600 MHz. Server disponuje celkem 1 TB diskové kapacity (2×500 GB – typicky zrcadleno v RAID 1) s vylepšenou Hot swap technologií, která umožňuje výměnu disku bez jakéhokoli přerušení běhu stroje. V ceně serveru je navíc celá řada užitečných doplňkových služeb.

Sestava, kterou nyní zveřejňujeme s cenou 2222 je výjimečná časově omezená akce pro nové zákazníky. Služby, které jsou v tomto akčním balíčku obsaženy, několikanásobně převyšují deklarovanou cenu – na tu jsme byli schopni se dostat jen díky velmi úzké spolupráci s partnery., sdělil Filip Špaček, provozní ředitel Master Internet.

Co vše obsahuje dedikovaný server za 2222 CZK

Pronájem serveru je pouze základní součást celé služby. V rámci zmíněného tarifu je navíc prostor pro zálohování dat, ovládací panel pro správu provozovaných projektů, služba externího monitoringu dostupnosti serverových služeb a připojení na dvě nezávislé větve konektivity. Všechny jmenované součásti akční nabídky jsou v rámci agresivní ceny 2222 korun bez DPH. Master Internet u této výjimečné sestavy chce vyjít vstříc také zákazníkům, kteří potřebují základní správu serveru a přidává ke službě měsíčně hodinu práce profesionálních administrátorů dle přání zákazníka – což je zajímavý mezikrok mezi dedikovaným a managed serverem.

Očekáváme na tuto akční sestavu značný ohlas. Zákazníci si mohou velmi levně přijít na značkový HP server nejnovější generace s dvojitou konektivitou, prostorem pro zálohy, základní administrací a dalšími výhodami. Firmy, které v blízké době uvažují o pronájmu serveru, budou chtít této časově omezené nabídky využít, doplňuje Špaček.

Zázemí profesionálních datových center

Master Internet je známý tím, že si nepronajímá datová centra postavená na klíč. Naopak vše buduje pod přísným dohledem na míru poskytovaným službám. Stovky metrů profesionálních prostor pro servery jsou vždy napojeny na několik desetigigabitových přívodů konektivity, stejně tak jsou klimatizační jednotky v datacentrech redundantní. Datacentra jsou vybavena rychlým plynovým hašením FM-200, které automaticky a šetrně zasáhne při detekci požáru. UPS záložní zdroje a diesel agregát je pro Master samozřejmostí: Business většiny našich zákazníků doslova stojí na naší spolehlivosti. Abychom si udrželi jejich důvěru, nemůžeme si dovolit prakticky žádný výpadek, vysvětluje Špaček a dodává naši zákazníci oceňují, že zázemí našich služeb je transparentní a mohou se kdykoli přijít přesvědčit o úrovni našich datových center, ve kterých služby provozujeme..

Více o společnosti Master Internet

Firma působí na českém i zahraničním trhu od roku 1996 a postupně se vypracovala do pozice předního hráče na poli hostingových a telekomunikačních služeb v ČR. Nedávno přišla na trh s novinkou v podobě cloudhostingu zpoplatněného podle skutečného využití – produkt s názvem Živý server. Master Internet je dlouhodobě stabilním provozovatelem vlastních datových center v klíčových lokalitách Praha a Brno o celkové ploše více než 1000 m2. Vedle cloudových služeb poskytuje také housing, pronájem dedikovaných a virtuálních serverů s možností správy, clusterová řešení a další komplexní server-hostingové služby včetně doplňků.

Lupa.cz: Kdo pochopí vtip, může jít do ČT vyvíjet weby

Kdo pochopí vtip, může jít do ČT vyvíjet weby

Lupa.cz: Levný tarif pro Brno nebude. Radní: je to kartel

Levný tarif pro Brno nebude. Radní: je to kartel

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

120na80.cz: Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

120na80.cz: Jak oddálit Alzheimera?

Jak oddálit Alzheimera?

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: 1. den EET? Problémy s pokladnami

1. den EET? Problémy s pokladnami

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně