Hlavní navigace

Microsoft je ještě otevřenější: Nabízí nové nástroje i podporu OpenStacku

Od září je dostupná čtveřice vylepšených nástrojů pro vývoj PHP aplikací v cloudu. Milovníci příkazové řádky mohou pro práci s cloudem použít Windows Azure Command-line Tools.
7. 2. 2011

Sdílet

O užitečnosti cloudu je zbytečné diskutovat. Aplikace umístěné v tomto prostředí jsou vysoce dostupné a spolehlivé díky automatickému zrcadlení dat mezi několika datovými centry provozovatele a škálovatelnosti. Windows Azure je platforma, kterou lze bez problémů použít pro vývoj OpenSource aplikací s využitím PHP, jak ukazuje populární plug-in Windows Azure Storage for WordPress.

Překvapení? Microsoft od vydání prvního vývojového kitu Windows Azure SDK pro PHP v květnu 2009 ukazuje, že interoperabilita není jen těžko vyslovitelné slovo, ale pojem, který Redmond bere vážně. Stačí se podívat na podporu PHP, LAMPu nebo SugarCRM. V září se o podpoře interoperability ze strany Microsoftu mohli vývojáři webových aplikací přesvědčit také díky balíčku vývojových nástrojů v čele s Windows Azure Companion. Společník pro Windows Azure funguje v prostředí cloudu podobně jako Web Platform Installer v běžném prostředí. V praxi stačí stáhnout instalační balíček, nastavit vlastní feedy, nasadit „společníka“ na svůj Azure účet a jeho prostřednictvím implementovat PHP rutiny a aplikace.

Další novinky se týkají Windows Azure Tools for Eclipse for PHP, které umožňují vývoj, testování a nasazení PHP aplikací v cloudu, aniž by vývojář opustil prostředí Eclipse. Aktualizace se dočkaly i nástroje pro příkazovou řádku Windows Azure Command-line Tools for PHP. 

Nejlepší zpráva nakonec: Microsoft v říjnu spolu s Cloud.com a Rockstack oznámil podporu pro OpenStack ve Windows Server 2008 R2 Hyper-V. 

Další informace o Windows Azure a PHP nabízí http://zdrojak­.root.cz/clan­ky/windows-azure-a-php/.

Více se dozvíte na www.microsoft­.com/cze/clou­d.

SOUTĚŽ: Vytvořte aplikaci kompatibilní s Windows Azure a vyhrajte marketingovou podporu a další zajímavé ceny. Více na http://www.mi­crosoftplatfor­mready.com/cs-cz.

.