Hlavní navigace

Mobile Internet Forum: Od mobilu přes rozšířenou realitu až k metaverzu

 Autor: Internet Info
Nové mobilní technologie, rozšířená a virtuální realita, metaversum a problematika dat a kyberbezpečnosti v prostředí mobilních aplikací rozvíří říjnovou konferenci.
15. 6. 2022

Sdílet

Od dob mobilního internetu, který se spouštěl speciálním tlačítkem na telefonu, uplynula dvě desetiletí. Za tu dobu jsme se hodně posunuli a přes virtuální a rozšířenou realitu míříme do metavesmíru. Proč využívat nejmodernějších technologie, jaký užitek přináší pro byznys, uživatele a naše každodenní činnosti ukáže konference Mobile Internet Forum2022. Vypukne 4. října v prostorách pražského Hotelu Jalta na Václavském náměstí, kde si řadu technických novinek vyzkoušíte na vlastní kůži v interaktivním koutku. Do konce června můžete využít vstupné za zvýhodněnou cenu.

Na jaká témata se zaměříme?

  • Problematika dat a kyberbezpečnosti v prostředí mobilních aplikací

  • Digitalizace prodeje a služeb prostřednictvím nových technologií a mobilních aplikací

  • Metaverzum a nové příležitosti pro budoucí vývoj

  • Jak využít mobilní aplikace pro růst vašeho byznysu

  • Mobilní hry a příležitosti pro značky v byznysu a marketingu

  • Přínos a využití virtuální reality pro vaše zákazníky či uživatele

Na koho a na co se můžete těšit? 

Od mobilu k metaverzu: Jak imerzivní technologie mění zábavu i byznys

Mobilní zařízení nám už pomocí rozšířené reality umí nakonfigurovat produkt podle našich představ nebo objevovat nová místa, otevřít portály do jiných světů. Rozšířená realita se prolíná s virtuální a jeden obsah lze použít na všech platformách od mobilu po VR helmu. Kateřina Hanáčková a Robin Pultera z Brainz Immersive vám ukáží, jak tyto reality pronikají do umění, průmyslu i marketingu a představí trendy, které určují nový směr produkce obsahu.

Data a kyberbezpečnost v digitálním prostředí

Na problematiku dat a kyberbezpečnosti v prostředí mobilních aplikací se zaměří Dominik Hádl z Monstarlab. Kromě nových trendů zabezpečení dat v kontextu nedávných útoků se můžete těšit i na konkrétní ukázky, jakým způsobem se dá napadení zabránit nebo s ním bojovat.

Jak vytvořit zážitek na míru pomocí rozšířené reality

Jak na maximum využít nejmodernější technologie, abyste zákazníkům nabídli co největší end-to-end zážitek? To na příkladu aplikace, kterou Futured vyvinulo pro Národní muzeum, přiblíží Lukáš Strnadel. Ta díky interaktivním a audiovizuálním prvkům nabízí zážitek na míru a pracuje s rozšířenou realitou, která dává možnost vidět a zažít věci, na které jsme doposud museli používat vlastní představivost.

Jak zvýšit životní standard prostřednictvím mobilních zařízení

Původně studentský projekt virtuálního fitness kouče zaznamenal boom v období covidové pandemie a mobilní aplikaci Fitify si stáhlo už více než 15 milionů uživatelů. Růst podpořilo také navázání pravidelné spolupráce s Applem a vy se v přednášce Oldřicha Janušky můžete těšit na tipy a zkušenosti, jak se dostat mezi nejlepší fitness aplikace.

Digitalizace gastronomie

Qerko je aplikace, která zákazníkům přináší možnost zaplatit okamžitou útratu v restauraci pomocí QR kódu. Jak moc je však důležitá digitalizace pro gastronomii a jak Qerko může pomoci? To je téma pro Lukáše Kovače, spoluzakladatele a CEO Qerka. 

Moderní technologie ve službách obchodu

O digitalizace retailu budou mluvit Pavel Kozler z KNOWINSTORE a Lukáš Němčík z COOPu. Ukáží aktuální trendy, jak lze v této oblasti využít mobilní aplikace a v jakých dalších segmentech má velký potenciál samoobslužný koncept, který letos uvedl maloobchodní řetězec COOP ve své prodejně ve Strakonicích.

A to ještě není zdaleka všechno. Sledujte web konference s programem, který průběžně doplňujeme a kde se můžete i zaregistrovat. Hlavním partnerem konference je společnost Zásilkovna. Mediálními partnery jsou Cnews a MediaGuru. Organizátorem jsou server Lupa.cz a TUESDAY Business Network, produkci zajišťuje Internet Info. Produktovým partnerem je EasyEvent.